hezká podívaná

Bachyně zabloudily do areálu pražské nemocnice. Selátka pobíhala kolem

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 20. 3. 2021 21:06
18.3. 2021 19:39
Téma:

Neobvyklý zážitek mají pacienti a lidé, kteří se ve čtvrtek pohybovali v areálu pražské Nemocnice Na Homolce. Zabloudily tam totiž dvě bachyně i se svými selátky.

Divoká prasata pobíhala ve čtvrtek odpoledne poblíž nemocnice v Roentgenově ulici. "Svědek usoudil, že jsou nebezpečná, a proto zavolal hlídku,“ sdělil TN.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

 

Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se dvě samice spolu s mladými pasou v trávě. Prasata neohrožovala provoz ani kolemjdoucí. Proto policisté na místo zavolali příslušníky mysliveckého spolku, kteří se o zvířata postarali.

 


Podle myslivců není nic neobvyklého, že se divoká prasata zatoulají z lesa do obydlených oblastí. Přestože obecně platí, že pokud jsou zvířata v klidu, neměla by zaútočit, lidé by měli být obezřetní.


"Pokud je prase v normálním stavu, tak člověka nevnímá jako predátora a nemá tendence útočit. V určitých případech k tomu může dojít, když se zvíře brání,“ popsal člen Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) Jiří Mezenský.


Přesto bychom si měli dávat pozor, pokud někde na divoká prasata narazíme. Především na jaře to může být velmi riskantní. "Bachyně jsou v tomto období, kdy mají selátka, více nebezpečné,“ doplnila mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Andrea Güttlerová.

 

GALERIE: Divoká prasata v areálu pražské nemocnice

1
/
13
Zdroj: AKTU.cz
Divoká prasata v areálu pražské Nemocnice Na Homolce - 13

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz