Slovensko

Bagety z firmy, kde řádí Covid-19, otestovali hygienici. Tohle zjistili

Obložená bageta
Zdroj: tvnoviny.sk
Hygienici otestovali bagety z firmy, kde řádí koronavirus.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 14. 8. 2020
Téma:

Ve slovenské firmě, která dovážela bagety, panini a sendviče také do Česka, řádí koronavirus. K pátečnímu dni počet nakažených zaměstnanců stoupl na 32. Bagety, která zaměstnanci vyrobili, odvezli hygienici na testy.

Informaci o počtu nakažených zaměstnanců společnosti Fekollini, která vlastní firmu Pierre Baguette, přinesl slovenský web tvnoviny.sk. Podle informací slovenských hygieniků jsou mezi nakaženými zejména zahraniční pracovníci dodavatelských společností, především z Ukrajiny a Srbska.

 

Všichni nakažení jsou prý v karanténě. Hygienici podrobili testování také vyráběné bagety a sendviče. Důvodem byla obava, jestli se koronavirus přece jen nemohl nějakým způsobem dostat do potravin. Ty se vyvážejí do řady zemí včetně Rakouska, Polska a Česka, jak jsme již informovali v tomto článku.

 

 

Výsledky laboratorní analýzy všechny obavy rozptýlily. "Byla vyloučena přítomnost koronaviru u našich výrobků a obalů. Tento stav připisujeme zavedení přísných hygienických opatření, zřízení krizového týmu a detailního krizového plánu. Každý zaměstnanec našeho závodu se musí prokázat negativním testem na Covid," řekl Andrej Gerstner ze společnosti Fekollini.

TN.cz