Podivné chování

Bagry nám myjí přímo před domy, zlobí se lidé. VIDEO jako důkaz

David Pik
David Pik
Publikováno 27. 7. 2019
Téma:

Neobvyklé problémy řeší obyvatelé části Batelova na Jihlavsku. Stavební firma, která na druhé straně obce opravuje povrch silnice, si prý jezdí čistit svá vozidla před jejich domy.

Prý tam po nich zůstává asfalt a nečistoty. Podle inspekce životního prostředí tím firma jasně porušuje předpisy a přímo ohrožuje životní prostředí, hlavně spodní vody.

 

A místní mají i video jako důkaz. Řidič zastaví před domy a začne na zem vypouštět zbytky asfaltovací směsi. Pak vozidlo ještě vodou čistí. Vše se vsakuje do půdy.

 

Firma na druhé straně Batelova dělala nový povrch silnice a odtud vozidla jezdila čistit před místní bytovku.

 

Na zemi před domy stále zůstávají zbytky nebezpečné chemické směsi. Podle inspekce životního prostředí jde o jasné porušení předpisů - v ohrožení je povrchová i podzemní voda.

 

 

Majitel stavební firmy o problému ví a po našem upozornění slíbil nápravu. Navíc prý zbytky asfaltovací směsi i znečištěné zeminy nechá odvézt.

 

Ohledně likvidace nebezpečných materiálů u nás existují přísná pravidla. I za pouhé umývaní aut saponátem na dvoře nebo parkovišti můžete dostat pokutu. Případem z Batelova se inspekce začne na podnět místních obyvatel zabývat během několika dnů.

pez TN.cz