Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

foto nečekaný objev

Sedm malých liščátek: Bagrista rozhrábl noru a pak je zachránil

liščata 1
Zdroj: TN.cz

Během výkopových prací se mohou dělníkům přihodit různé nečekané události. Aby ale během bagrování objevili hnízdo malých liščích mláďat, které se k nim budou zvědavě tulit, to se stane jednou za život.

V pátek ráno prováděl bagrista zemní práce. Během své směny ale narazil na nečekaný a velmi roztomilý objev. Podařilo se mu rozhrabat hnízdo liščích mláďat, která se začala kutálet okolo. Žádnému se ale naštěstí nic nestalo. Liščátka se začala rozpačitě rozhlížet kolem, vyrušení bagristou bylo nečekané.

 


Jedná se o čerstvý vrh, může jim být zhruba pět týdnů. "Mláďata jsou opravdu maličká, mají kolem dvaceti pěti centimetrů a jsou jako malá koťata. Dají se pohladit a rády se tulí,“ podotýká Zdeněk Machar ze záchranné stanice Ptačí centrum Brno.


Lišku, která mladé porodila, ale v okolí hnízda nikdo neviděl. Buď někam odběhla, nebo mohla být zavalena během zemních prací. Hnízdo bylo objeveno v březovém lese u pískových břehů. Toto místo je plné různých dravců a tak se liščata v současnosti nachází v záchranné stanici, kde je o ně postaráno.

 


"Zatím dostávají pouze mléko, ale za chvíli přejdou na masitou stravu. Pokud to bude možné, tak je do dvou měsíců vypustíme do přírody. Během té doby vyrostou na dvojnásobek, budou mít už půl metru,“ doplňuje Machar.

mk TN.cz