Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2018
dojemný příběh

Balážovi si stavěli vysněný domov. Ten jim pak shořel na prach

Mladí manželé přišli o střechu nad hlavou
Zdroj: tvnoviny.sk
Při požáru přišli o střechu nad hlavou.

Příběh manželů Balážových ze Slovenska chytil za srdce snad každého, kdo o něm slyšel. Katka a Ján si vlastníma rukama stavěli dům v Hrabušicích. Měl to být jejich vysněný domov. Krátce před nastěhováním však jejich sen doslova shořel na prach.

Osud se s Katkou příliš nemazlil. Od dětství trpí poruchou sluchu, ale málokdo by si toho všiml. "Měla jsem štěstí na skvělé rodiče, kteří se mi věnovali a vypiplali mě tak, že to skoro nikdo nepozná," prozradila Katka televizi Markíza.

 

Katka má nyní k dispozici speciální naslouchátko, které jí umožňuje žít úplně normální život. A štěstí se na ni usmálo i v lásce. "Sedm let jsem žila ve Španělsku. Při jedné návštěvě doma jsem poznala Janka, začali jsme si psát. Když jsem se vrátila, už jsme spolu zůstali," svěřila se.

 

17

GALERIE: Mladí manželé přišli o střechu nad hlavou

Zdroj: TV Markíza

Mladí manželé přišli o střechu nad hlavou

Hodnocení:

 

Jako každý mladý pár po svatbě začali řešit společné bydlení. Katky rodiče jim poskytli pozemek a tak si začali stavět svůj sen.

 

"Rozhodli jsme se stavět z přírodních materiálů. Hodně věcí jsem si postavil sám a byl jsem u každého kroku stavby," přiznal skromně Ján a Katka doplnila, že na domě pracoval, co mu síly stačily.

 

O to hůř Balážovi nesli ztrátu svého snu. "Zavolali mi, přijel jsem na místo, a co jsem viděl, bylo velmi bolestivé. Ještě teď je to pro mě těžké," svěřil se Ján.

 

 

Rodina vlastně vůbec netuší, co se stalo. Z neznámých důvodů dům vzplál a lehl popelem. Podle hasičů začal hořet zevnitř, kde však nebylo nic, co by požár mohlo zapříčinit. Možné je i to, že šlo o cizí zavinění. Balážovi stále čekají na výsledky vyšetřování.

 

Ať už požár způsobilo cokoliv, vysněný dům to Balážovým nevrátí. Manželé jsou vděčni za každou pomoc v jejich těžké situaci. Především pak Katčiným rodičům, kteří jim poskytli i střechu nad hlavou a zorganizovali pro ně finanční sbírku.

 

 

"Když se člověk dostane na úplné dno a myslí si, že už nemůže jít dál, musí se nadechnout a pokračovat. V ten moment se začnou dít zázraky, já tomu věřím," svěřila se Katka.

 

Rodina boj za svůj sen nevzdává a věří, že tentokrát jim vše vyjde. "Postavím ten dům znovu, ale budu potřebovat pomoc," dodal na závěr s odhodláním Ján.

kik TN.cz