Novinka

Změna v doručování balíků! Pošta řekla, kde je vyzvednete bez čekání

Žena se na poště dožadovala balíku, křičela že je pozitivní na covid-19
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
20.6. 2021 5:45
Téma:

Česká pošta tento týden informovala, že ve spolupráci se Správou železnic chystá novou síť výdejních boxů jak na svých pobočkách, tak na vlakových nádražích. Redakci TN.cz se nyní podařilo získat předběžný seznam míst, kde bude možné balíky takto vyzvedávat. Řada z nich má být dostupná nepřetržitě.

Státní podnik nyní začal hledat provozovatele sítě výdejních boxů a redakci TN.cz poskytl přehled míst, s nimiž se v první vlně počítá. Jde jak o pobočky pošty, tak o řadu vlakových stanic spadajících pod Správu železnic. "Celkem je nyní nabídnuto 279 lokalit. Minimum, které musí zájemce osadit výdejními boxy, je 240 míst, 120 od každého subjektu," vysvětlil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

 

Ale je možné, že výdejní boxy vzniknou i na dalších místech, s nimiž pošta zatím nepočítá. "Pokud zájemce najde další lokality, které nejsou v seznamu a chtěl by je zařadit do svého portfolia, je možné o tom jednat. Seznam je tedy základ, není pevně daný a změny jsou možné," zmínil Vitík.

 

 

Podle něj je část vytipovaných míst pro nové výdejní boxy vně budov, takže vyzvedávání zásilek z nich bude možné nonstop - 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Jak velká část z 279 míst to bude, ale neupřesnil.

 

Na otázku, zda budou mít lidé možnost nechat si balík přeposlat z pobočky pošty do jednoho z nonstop boxů, aby si ho mohli vyzvednout dle libosti, Vitík odpověděl, že vše se ještě ladí.

 

"Cílem je ale zákazníkovi nabídnout možnosti, které jej při přebírání balíků v jakékoli formě nebudou limitovat časem ani místem," zdůraznil mluvčí pošty. Zároveň slíbil, že výdejní boxy začnou fungovat ještě letos.

 

Seznam pošt, kde by se měly objevit výdejní boxy:

 

Seznam nádraží, kde by se měly objevit výdejní boxy:

GALERIE: Nádraží, kde se mají objevit boxy na výdej balíků

1
/
10
Nádražní boxy - 9

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz