baník v. znojmo

Baníkovci v druhé lize: Na hřišti se nepředvedli, v hledišti ano

Obávaní fotbaloví chuligáni dorazili včera večer do Znojma. Baník Ostrava totiž po padesáti letech opustil nejvyšší fotbalovou soutěž a hraje druhou ligu. Ve Znojmě to způsobilo pozdvižení - kvůli příjezdu několika stovek baníkovců zůstaly zavřené restaurace a v ulicích hlídkovali těžkooděnci.

Kotel Baníku by šel za svým týmem i do pekla a tak nikoho nepřekvapilo, když dorazil na druholigový zápas se Znojmem. Jihomoravský klub narychlo najal ochranku a před stadionem hlídkovalo víc policistů než při návštěvě prezidenta.

 


Znojemský klub uvolnil baníkovcům jen tři stovky vstupenek. Přestože byli v menšině, nikdo je na stadionu nepřeslechl. Znojemští fanoušci, kteří čekali poklidný nedělní zápas, jen zkoprněle sledovali, jak vypadá naživo kotel ostravských chuligánů. Těžko říct, co vlastně zapálili, ale během pár minut se půlka stadionu ponořila do černého kouře.

 

Ochrance stadionu došla trpělivost a strhla hanlivý transparent který vulgárně urážel soupeře. Baník měl sice nejhlasitější kotel, ale na vítězství to nestačilo. První zápas v druhé lize skončil ostudnou plichtou.

 

Pro baníkovce bylo ale nejhorší, že kvůli obavám z pouličních nepokojů pozavíraly všechny hospody ze širokého okolí. Na cestu zpět do Ostravy tak nedostali ani pivo a museli se spokojit s limonádou a rohlíky.

tn.cz / gar