Finance

Banka varuje před podvodníky! Využívají triky, aby získali vaše peníze

Komerční banka - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
4.2. 2021 15:12
Téma:

Všichni klienti Komerční banky ve středu obdrželi od banky zprávu, která je upozorňuje na možné nebezpečí. Banka totiž eviduje případy, kdy se podvodníci vydávají za její pracovníky a snaží se lstivým způsobem připravit lidi o peníze.

Podle Komerční banky volají podvodníci v brzkých ranních hodinách a vydávají se za pracovníky banky. Snaží se tak svou oběť zastihnout rozespalou a nesoustředěnou. 

 

Podle Komerční banky podvodníci aktuálně využívají dva triky, jak získat peníze z cizích účtů. V tom prvním požadují po důvěřivcích jejich údaje k bankovnímu účtu. 

 

"Zavolají vám a vydávají se za pracovníka banky. Dokonce umí nasimulovat i naše telefonní číslo. Řeknou, že váš účet napadl podvodník. Aby ochránili vaše peníze, chtějí je převést na jiný účet. K tomu žádají přístupové údaje, číslo platební karty nebo fotografii občanského průkazu," píše se ve zprávě Komerční banky.

 

 

"V druhém případě vám také zavolají a vydávají se za pracovníka banky. Do KB Klíče vám následně pošlou výzvu k potvrzení. Může jít o převod peněz na jiný účet nebo změnit nastavení účtu," píše se dále ve zprávě.

 

Banka apeluje na své klienty, aby veškeré takovéto požadavky vždy razantně zamítli a kontaktovali okamžitě banku. "Komerční banka neoslovuje klienty za účelem získání jejich identifikačních údajů jako jsou číslo karty, PIN kód nebo CVV/CVC kód (trojčíslí na zadní straně karty). Pokud se klient setká s tímto požadavkem (obvykle telefonicky nebo mailem), neměl by na něj nijak reagovat. V případě, že některé z údajů sdělil, měl by neprodleně kontaktovat banku," uvedl mluvčí KB Michal Teubner.

 

Ekonomika se vrátí na úroveň před krizí v roce 2023, ukazují odhady. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz