Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 10. 2018
Kradl peníze

Bankéř obíral boháče a posílal peníze chudým jako Robin Hood

Bankéř, kufřík plný peněz
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Itálie řeší případ bankéře, který během sedmi let ukradl přes 1 milion eur. Muž bral peníze bohatým zákazníkům a rozděloval je chudším. Svého činu bankéř nelituje a je místními médii označován za moderního Robina Hooda.

Bývalý ředitel pobočky společnosti Credito Cooperativo Gilberto Baschiera z malé vesnice Forni di Sopra v Itálii bral peníze z účtů bohatých zákazníků a dával je chudším. Během sedmi let ukradl celkem 1 milion eur (přes 25 tisíc korun), uvedl italský deník Corriere.

 

Peníze začal brát z účtů v roce 2009, když došlo ke změně systému, který znevýhodňoval mladé lidi a důchodce. Baschiera se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a pomoci lidem, kteří to potřebovali. Baschiera však svého činu nelituje. "Vrátil bych všechny peníze," řekl bankéř deníku Corriere.

 

 

"Vždycky jsem si myslel, že vedle ochrany spořitelů je naším úkolem pomáhat i těm, kteří to potřebují," dodal bankéř.

 

Důvody jeho činu, řekl Baschiera i klientům z jejichž účtů peníze bral. "Poté, co byla informace zveřejněna, zavolal jsem každému, komu jsem vzal peníze, abych mu vysvětlil, proč jsem to udělal," dodal Baschiera.

 


Hned, co se přišlo na Baschierův podvod, byl vyhozen z práce. Podle jeho právníka nemá i kde bydlet. "Byl přesvědčen, že by mohl pomoci lidem, ale teď už ztratil svou práci a svůj domov," řekl pro deník BBC Roberto Mete, bankéřův právník.

 

Jelikož se jednalo o Baschierův první trestný čin, dostal podmínečný trest na dva roky. Některá italská média ho však oslavují a nazývají Bohem, jelikož se snažil pomáhat chudým lidem.

reg TN.cz
Reklama