Boj s Covid-19

Banky se zapojí do chytré karantény. Takto vaše údaje poskytnou úřadům

Chytrá karanténa
Zdroj: Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 24. 4. 2020
Téma:

Od počátku následujícího týdne se české banky zapojí do projektu chytré karantény. Budou pomáhat s vytvářením tzv. vzpomínkových map, kdy budou získané údaje odesílat ministerstvu zdravotnictví. Informovala o tom Česká bankovní asociace.

Banky dle vyjádření zástupců České bankovní asociace (ČBA) počítají se zapojením do chytré karantény hned od začátku týdne. K tomu, aby mohly pomáhat s vytvářením vzpomínkových map, budou poskytovat ministerstvu zdravotnictví potřebné údaje. Ty bude ministerstvo požadovat na základě předem uděleného souhlasu nakažených.

 

Jaké budou přesné podmínky celé spolupráce, stanoví dle informací ČBA informační memorandum, které bude zveřejněné v pondělí. Výsledky memoranda budou poté vyvěšeny na internetových stránkách asociace.

 

 

"Na základě intenzivní spolupráce bankovní asociace s ministerstvem zdravotnictví, Úřadem pro ochranu osobních údajů, Českou národní bankou, občanskou iniciativou Covid19.cz a Asociací poskytovatelů mobilních sítí se nám uspokojivě podařilo definovat podmínky pro ochranu a zabezpečení osobních údajů klientů bank způsobem, který bankám umožňuje bezprostředně začít s plněním povinnosti uložených mimořádným opatřením ministra zdravotnictví," popsal Filip Hanzlík, náměstek výkonného ředitele a hlavní právník ČBA.

 

A hned navázal. "Jde o poskytování lokalizačních údajů ministerstvu zdravotnictví primárně za účelem vytvoření tzv. vzpomínkové mapy. Banky ministerstvu údaje poskytnou vždy na základě předchozího souhlasu nakažené osoby – klienta banky," ujistil Hanzlík.

 

Připomeňte si fungování chytré karantény v reportáži:

 

TN.cz