nealko drinky

Barmanská soutěž ovládne centrum Prahy! Soutěží i český koktejl

Koktejl
Zdroj: oficiální zdroj
Téma:

Pod záštitou Světové barmanské asociace (IBA) a České barmanské asociace (CBA) probíhá v samém srdci Prahy tento víkend, ve dnech 20. a 21. června, Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů – Mattoni Grand Drink.

Do našeho hlavního města se sjeli ti nejlepší barmani z 22 zemí světa. Kromě evropských zemí byly zastoupeny státy jako Korea nebo Argentina. Dnes z nich mezinárodní odborná komise vybrala šestici nejlepších, kteří se utkají ve finálové show. Ta bude doprovozena velkým hudebním festivalem Mattoni Koktejl Festival, který budou mít možnost v přímém přenosu sledovat i diváci TV Nova.

 

Českou republiku reprezentoval na Mattoni Grand Drink vítěz národního kola, barman Achim Šipl, který se již pyšní titulem mistra světa z roku 2013 a také letos se mu podařilo postoupit do finále: „Letošní konkurence byla velká, mým cílem bylo se dostat do finálové šestky, což se mi i povedlo. Na zítřejší finále se moc těším, především si ho ale chci užít a doufám, že mě čeští fanoušci přijdou podpořit.“

 

Sobotní dění shrnul také Aleš Svojanovský, ředitel soutěže Mattoni Grand Drink a prezident České barmanské asociace: „Střední Evropa letos potvrdila vysokou úroveň inovativní barmanské práce a přístupu k tvorbě zdravých nízkokalorických nealkoholických koktejlů, které jsou dnes trendy. Těší mě, že se objevují netradiční suroviny jako aloe vera, květiny, čaj a dokonce zelený ječmen ve spojení s minerální vodou.“

 

Nejlepší ze šesti finálových koktejlů bude vyhlášen v přímém přenosu na TV Nova od 21:20. Mattoni koktejl festival odstartuje na Staroměstském náměstí ve 20:00 koncertem Daruj krev pod záštitou Českého rozhlasu. Na pódiu se představí kapela Jelen a Michal Hrůza. Ve 21:20 pak začíná samotný finále Mistrovství světa, které budou moci diváci sledovat v televizi, na internetu a v rádiu.

 

Stejně jako v loňském roce každého finalistu přímo na pódiu podpoří jeho patron. Těchto rolí se zhostí například známý bavič Martin Dejdar, herečka a zpěvačka Bára Poláková nebo mistr světa v biatlonu Ondřej Moravec. Večerem budou provázet moderátoři Adéla Banášová a Libor Bouček.

 

Divákům Mattoni koktejl festival nabídne kromě barmanské show také špičku české a slovenské hudební scény - na pódiu se vystřídají Chinaski, David Koller, Aneta Langerová, Xindl X, Jana Kirscher a další. Vstup na Mattoni koktejl festival je zdarma. Více informací na www.koktejlfestival.cz.

 

Mistr světa bude vybrán z následujících finalistů:

Achim Šipl z České republiky s koktejlem Forbidden Flowers
Stephanie Sieber z Rakouska s koktejlem Philomena
Marius Bogdan Birzan z Lucemburska s koktejlem Queen Mattoni
Mikhel Kahn z Estonska s koktejlem Freshterday
Younjung Oh z Korey s koktejlem Berry Blossom
Wojciech Urbański z Polska s koktejlem Green life

 

V rámci sobotního dne byly vyhlášeny i vedlejší kategorie: za nejlepší inovaci, nejlepší design a nejlepší techniku. Cenu za nejlepší inovaci a nejlepší techniku získal Marius Bogdan Birzan z Lucemburska s koktejlem Queen Mattoni cenu za nejlepší design si odnesla Rakušanka Stephanie Sieber s koktejlem Philomena. Soutěžní drinky a výkony barmanů hodnotila mezinárodní porota zaštítěná prezidentem IBA Ronem Busmanem.

 

Soutěž Mattoni Grand Drink hledá nejlepší nealkoholické osvěžení a snaží se také propagovat nejnovější trendy v mixologii a zdravý životní styl. Všechny soutěžní drinky jsou nízkokalorické a kromě důrazu na inovativní postupy, netradiční chutě a originální vzhled koktejlu vždy obsahují přírodní minerální vodu Mattoni, která se pro svou unikátní chuť a vyvážené složení minerálů stala vybranou vodou Světové barmanské asociace.

Související témata:
TN.cz