Koupaliště se připravují

Bazény a aquaparky znovu otevřou. Připravte se na přísná pravidla!

Téma:

V pondělí se kromě škol a vnitřních prostor restaurací a kaváren otevřou i plavecké bazény a koupaliště. Jejich provozovatelé a návštěvníci budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla.

Maximálně 300 lidí, pět metrů čtverečních na osobu v části pro plavce a samozřejmě pravidelná desinfekce. To je jen krátký výčet z dlouhé řady přísných omezení, která budou muset provozovatelé plaveckých areálů dodržet.

 

"Veškeré prostory, kam chodí návštěvníci bazénu, byly dnešního dne těmi aerosoly kompletně vydesinfikovány," popsal předseda plzeňského plaveckého klubu Tomáš Kotora. Provozovatelé velkých plaveckých areálů považují za největší problém maximální počet zákazníků.

 

 

"Samozřejmě v okamžiku, kdy otevíráme a můžeme obsloužit jenom 300 zákazníků v jednom okamžiku, tak nám to ekonomicky dává téměř horší výsledek, než kdybychom měli uzavřeno," tvrdí generální manažerka Aquapalace Praha Vladana Horáková.

 

Zájemci si tedy budou muset pospíšit – bude totiž platit, že kdo dřív přijde, ten si dřív zaplave. "Samozřejmě, že to bude super, když se to otevře. Určitě se těšíme na už nějaký ten pohyb a na to, že zase bude něco nového," shodují se plavci.

 

 

"Zaměstnanci se budou navzájem informovat, kolik návštěvníků je momentálně v areálu, a prostě to budeme muset opravdu hlídat tak, abychom ten limit nepřekročili," říká Kotora. O počtu plavců budou provozovatelé informovat pravidelně i návštěvníky.

 

"My samozřejmě máme celý areál ozvučený a jsme připraveni v určitých intervalech, tak, jako je tomu v obchodních centrech, naše návštěvníky informovat a upozorňovat na to, aby dodržovali naše hygienické předpisy," dodává předseda plaveckého klubu Plzeň.

 

 

Součástí vybavení plavců bude nezbytná rouška. Nemusí ji mít na lehátkách a pokud budou dva metry od sebe, ani při cestě do vody. Neobejdou se bez ní ale při pohybu po areálu koupaliště. Od osmého června by se měl maximální počet návštěvníků navýšit na 500.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

BS TN.cz