Extrémně vzácný případ

Beáta nemohla otěhotnět. Pak se jí to povedlo dvakrát za pár dní!

Beata Bienias a její trojčátka
Zdroj: Profimedia
Téma:

Manželé z Británie Beata a Pawel se roky marně pokoušeli o dítě. Po měsících neúspěchů se rozhodli podstoupit umělé oplodnění. A Beata, aniž by o tom kdokoliv tušil, počala přirozeně během procesu oplodnění ze zkumavky dvojčátka. Transplantované embryo se v děloze uchytilo také, a tak se žena dnes pyšní třemi krásnými miminky.

"Mnoho dní jsem proplakala s myšlenkou, že nikdy v životě nebudu mít děti,“ svěřila se Beata. Když nastávající rodiče zjistili, že umělé oplodnění bylo úspěšné, ještě stále neměli ani tušení, že Beata má v bříšku více než jedno miminko. Beatě Bieniasové a jejímu manželovi Pawlovi se totiž podařilo počít i přirozenou cestou, a to přímo během procesu umělého oplodnění.

 

Odbornice na reprodukci Emma Cannonová, která pracuje 25 let v oboru a má dokonce i vlastní kliniku v centru Londýna, byla u vytržení, když si vyslechla Beatin příběh. "Za svou praxi jsem se setkala pouze s jedním nebo dvěma případy, kdy ženy otěhotněly během procesu umělého oplodnění," sdělila lékařka deníku Mirror.

 

GALERIE: Beata Bienias a její trojčátka

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Beata Bienias a její trojčátka

 

Stalo se to předtím, než došlo k přenosu embrya. "S matkou, která by přirozeně počala během transplantace embrya do dělohy a poté pokračovala v obou těhotenstvích, se setkávám poprvé," řekla lékařka. "Zázraky se dějí," dodává.

 


"Když lékařka zjistila, že se v mém bříšku nacházejí tři plody, obrátila se na mého muže se slovy, jestli se nechce raději posadit," směje se Beata. Žena o dítě usilovala dlouho. Před čtyřmi lety začala na radu lékařů intenzivně hubnout. Beata říká: "Má motivace byla naprosto jednoznačná. Chtěla jsem prostě otěhotnět."

 

"Byla to euforie, když jsem uviděla dvě čárky na mém testu," vzpomíná žena. Tenkrát si ale i s mužem Pawlem mysleli, že miminko je tam pouze jedno.

 

Beata pro jistotu test několikrát opakovala. Beata s manželem podstoupili IVF metodu, což je metoda umělého oplodnění, kdy se vajíčko oplodňuje spermií mimo tělo. Oplodněné vajíčko je pak lékaři transplantováno do dělohy.

 

Dvojčátka byla podle lékařky počata přirozenou cestou, třetí miminko se narodilo díky umělému oplodnění. "Nemohla jsem tomu uvěřit, po tolika letech snažení!“ říká šťastně novopečená maminka.

 

 

Těhotenství podle ní probíhalo hladce, mnohem lépe, než se předpokládalo. Amelia, Matylda a Borys se narodili 13. prosince Amelia měla 2,5 kilogramu, Matylda 2,3 a chlapeček Borys měl jen něco málo přes dvě kila.

 

"Rostou tak rychle!" říká Beata. Veškerou péči o děťátka si prý vysloveně užívá, a to dokonce i nekonečně uklízení. Její manžel je prý ukázkovým tatínkem. "Je na ně neuvěřitelně pyšný," usmívá se.

mj TN.cz