Vypjatá situace

Běhal v domě s nožem, pak se zavřel v bytě. Zkrotila ho až zásahovka

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 14:34
20.2. 2021 14:24
Téma:

Rozsáhlé policejní manévry zažili v pátek odpoledne obyvatelé Jílkovy ulice v Praze. Kvůli muži, který v jednom z domů nejprve pobíhal s nožem, aby se později zabarikádoval v bytě, se sem sjelo velké množství policejních jednotek. Včetně zásahovky.

"V pátek chvilku před 13. hodinou přijal operátor linky 158 oznámení, že v ulici Jílkova v Praze 6 běhá po chodbách jednoho z domů muž, který má v ruce nůž, něco pořvává a chová se nestandardně. Na místo vyrazily policejní hlídky, které zjistily, že se muž zavřel v jednom z bytů," popsal začátek incidentu policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Strážci zákona se snažili zjistit, o co dotyčnému jde, ten ale jen přes dveře hulákal, že je zabije a mluvit prý bude jen s někým z URNA (útvaru rychlého nasazení).

 

"Na místo následně přijeli policisté z oddělení hlídkové služby, místního oddělení, z pohotovostní motorizované jednotky, speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, vyjednavač a kriminalisté," vyjmenoval "zástup" svých kolegů Daněk.

 

A zabarikádovaný muž se nakonec dočkal - po neúspěšném vyjednávání totiž přišla na řadu zásahová jednotka. Její členové vyrazili dveře a použili takzvané zásahové výbušky, jejichž úkolem je člověka na chvíli zmást a dezorientovat.

 

 

"Vstup do bytu byl zabarikádovaný nábytkem, ledničkou a dalšími věcmi. Po překonání těchto překážek policisté čtyřiačtyřicetiletého muže za použití donucovacích prostředků zajistili. Následně skončil v péči záchranářů, kteří ho převezli do psychiatrické léčebny," informoval Daněk.

 

Celá akce se obešla bez zranění, incident nyní vyšetřují kriminalisté, kteří dosud nestanovili právní kvalifikaci.

TN.cz