Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.7. 2018 18:02
Porucha systému

Belgie uzavřela vzdušný prostor! Na hodiny zastavily všechny lety

Semafor pro letadla
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Belgie asi na dvě hodiny uzavřela svůj vzdušný prostor. Kvůli poruše v systému řízení letového provozu nemohla v celé zemi startovat ani přistávat žádná letadla. Problém opravili krátce po půl šesté večer.

Opatření bylo přijato krátce po 16. hodině. Všechny lety byly zpožděny nebo odkloněny na některá z letišť v okolních státech. Poslední stroj z dráhy na bruselském letišti Charleroi vzlétl v 16:11, šlo o let do italského Turína.

 

Kolem půl šesté večer byl provoz obnoven. Lety jsou odbavovány po čtyřech minutách, podle odhadů se vše vrátí do normálu během dvou až tří hodin. Horší situace je na letišti Zaventem, kde musejí cestující čekat na své lety až do 19 hodin.

 

 

"Potýkáme se s problémem souvisejícím s letovými plány, proto jsme museli vzdušný prostor uzavřít. Museli jsme zajistit bezpečnost všech cestujícíh," uvedl po čtvrté hodině odpoledne pro portál RTBF mluvčí společnosti Belgocontrol Alain Knieks.

 

"Všichni technici a inženýři firmy Belgocontrol pracují na řešení tohoto problému tak, aby bylo možné znovu obnovit provoz co nejdříve," doplnil Knieks. Belgocontrol řídí veškeré lety na šesti belgických letištích až do výšky 8000 metrů.

epa TN.cz
Reklama