Škody po bouři

Belgii zasáhla bouře Odette. Město na pobřeží pohřbily tuny písku

Bouře Odette v Belgii - 4
Zdroj: Profimedia
Písek zasypal auta i hromadnou dopravu.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
28.9. 2020 19:20
Téma:

Pobřeží Severního moře během víkendu zasáhla bouře Odette doprovázená silným větrem. Rozbouřený živel doslova smetl belgické pobřeží a pohřbil ho pod tunami písku. Nejzasaženější oblastí je západní část Flander.

Bouře zcela ochromila město Middlekerke, které leží na pobřeží. Silný vichr vmetl do ulic tuny písku, které pohřbily auta i tramvaje a zavalily silnice. Tisíce domácností zůstaly bez proudu a podle informací slovenského portálu tvnoviny.sk vítr místy dosahoval rychlosti až 100 km/h.

 

Během řádění bouře Odette se zranilo nejméně šest lidí. Hasiči přijali více než tisíc hovorů a lidé museli v některých oblastech na pomoc čekat i několik hodin. Kvůli množství telefonátů museli hasiči vytvořit pořadník.

 

 

"Většina zásahů se týkala spadlých stromů, odhozených větví, odfouknuté střechy nebo spadlých dopravních značek a panelů," informoval mluvčí hasičů z oblasti Westhoek Kristof Louagie.

 

Živel napáchal obrovské škody. Guvernér Západních Flander Carl De Caluwé zakázal všechny vodní sporty a každému, kdo zákaz nedodržel, hrozila pokuta. "Na pláži bylo zničeno mnoho plážových chatek a je tam silný vítr, taková kombinace je velmi nebezpečná," zdůvodnil své rozhodnutí.

 

GALERIE: Bouře Odette smetla belgické pobřeží

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Bouře Odette v Belgii - 6

Související témata:
TN.cz