VLÁDNÍ OMEZENÍ

Benzinky nahradily obchody a bary! Pumpaři nestíhají doplňovat pulty

Linda Nguenová
Linda Nguyenová, Barbora Slavíková
15.11. 2020 22:06
Téma:

Za zavřené obchody jsou rády čerpací stanice. Ty totiž mají stejně jako lékárny výjimku a můžou mít v neděli otevřeno. Tržby se jim tak v posledních týdnech výrazně zvýšily. Nejčastěji tam lidé míří pro pečivo, sladkosti nebo cigarety. Prodejny se také zároveň stávají i místem, kam si lidé zajdou na kávu nebo na pivo.

Pečivo, brambory, nebo alkohol. Na některých místech berou lidé kvůli nedělnímu prodeji čerpací stanice útokem. "V neděli se prodává kolem sta kusů pečiva, teď je ten nárůst tak šestkrát větší. Doplňuje se, když už dochází, takže tak každých 20 minut," popsal prodavač na benzince.


"Díky uzavřeným obchodům registrujeme zvýšené prodeje zejména na našich městských stanicích, a to hlavně po zavírací době supermarketů a v neděli. K největším nárůstům dochází u prodeje základních potravin, cigaret a alkoholu," shrnul mluvčí Shell Petr Šindler.


Také další řetězce rozšířily kvůli poptávce sortiment nejen o pečivo, ale i o uzeniny nebo mléčné výrobky. Prodejci se ale shodnou na tom, že i když jsou cigarety a alkohol ve stálé nabídce, prodeje prudce rostou i díky tomuto zboží.

 


"Statisticky nám prodeje v neděli kopírují prodeje v průběhu státních svátků. Zákazníci nakupují především cigarety, alkohol, nápoje, denní tisk, cukrovinky a prodej produktů okamžité spotřeby," popsala mluvčí MOL Kateřina Matásková.


Zákazníci kromě běžného sortimentu na čerpacích stanicích kupují například teploměry nebo se snaží vrátit lahve od piva. Čerpací stanice v posledních dnech lidem také nahradily zavřené hospody nebo kavárny. Obchody jsou o nedělích zavřené od začátku listopadu.
 

Související témata:
rod TN.cz