nemocný bafuňář

Berbr je pozitivní! Koronavirem se nakazil ve vazbě v Brně

Šedá eminence českého fotbalu, která si nechá říkat
Zdroj: TV Nova
Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
7.11. 2020 13:21
Téma:

Bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr se ve vazbě nakazil koronavirem. Převezli ho kvůli tomu do vězeňské nemocnice v Brně. Jak vážný je u 66letého bývalého místopředsedy fotbalové asociace průběh nemoci, není jasné. Berbr je za mřížemi od 18. října kvůli podezření z ovlivňování zápasů druhé a třetí ligy.

Roman Berbr se za necelé tři týdny pobytu ve vazbě nenudí. Nejprve začal stahovat žaloby na své dlouhodobé kritiky, pak podle zjištění TV Nova vyměnil advokáta a teď má pozitivní test na koronavirus, informoval web seznamzpravy.cz. Podle něj musel být někdejší mocný fotbalový funkcionář převezen do vězeňské nemocnice v Brně. Jak vážný je u něj průběh nemoci, ale není jasné.

 

Berbr čelí obvinění z několika trestných činů, které měly souviset především s ovlivňováním zápasů druhé a třetí ligy. A to vesměs ve prospěch pražského klubu Slavoj Vyšehrad, jehož sportovní ředitel Roman Rogoz je také ve vazbě. V celé kauze je obviněno celkem 20 lidí a před třemi týdny otřásla českým fotbalem.

 

 

O údajně nekalých praktikách Romana Berbra se ve fotbalových kuloárech šeptá už dlouho. Muž s přezdívkami Černokněžník či Lord Voldemort ale kritiky vždy odmítal a na ty nejhlasitější podal několik žalob. Ty ale začal z vazby stahovat. Týká se to například bývalých rozhodčích Libora Kovaříka či Radka Kociána. Berbr před časem žaloval i internacionála a známého glosátora Ladislava Vízka, ten ale ve čtvrtek pro TV Nova potvrdil, že zprávu o stažení žaloby zatím nedostal.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o kauze Romana Berbra: 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz