pohádkové bohatství

Berlíňan trefil jackpot a vyhrál přes miliardu! Na Čecha ale nemá

Eurojackpot - 3
Zdroj: euro-jackpot.org
Ilustrační foto
Téma:

Pohádkovou výhru 42 milionů eur (v přepočtu více než miliardu korun) si v loterii Eurojackpot odnese tipující z Berlína. Trefil všech pět čísel a k tomu dvě čísla dodatková. Rekord, kterým se v roce 2015 zapsal do historie sázení Čech, ale nepokořil.

Aby trefil Eurojackpot, musel uhodnout pět z padesáti a současně dvě z deseti čísel. A to se hráči z Berlína podařilo! Kombinace 15, 23, 28, 33, 36 s dodatkovými Euro čísly 4 a 7 mu vynesla 42,6 milionu eur!

 

Dalších šest účastníků loterie z Německa získalo necelých 318 tisíc eur (přes osm milionů korun). Dva šťastlivci přitom pocházejí z Bavorska, tři ze Severního Porýní-Vestfálska a jeden z Porýní-Falcka. Informuje o tom portál Berliner Morgenpost.

 

Do loterie Eurojackpot se mohou zapojit lidé z 18 evropských zemí. V roce 2015 se usmálo štěstí i na Čecha, který se zapsal do historie loterie jako první člověk, který se dostal na magickou hranici 90 milionů eur.

 

 

Výherce z Pardubic chtěl zůstat v anonymitě a trvalo mu téměř tři týdny, než si pro výhru došel. V tomto čase se rozmýšlel, jak s nově nabytým bohatstvím naloží. Při přebírání výhry se rozhodl nejdříve převzít 270 tisíc korun (přibližně 10 tisíc eur) v hotovosti a odešel se slovy, že spěchá na vlak.

Související témata:
lud TN.cz