Strach z terorismu

Berlínská policie vyklidila vánoční trhy, kde před 3 lety zemřelo 12 lidí

Policie kvůli podezřelému předmětu evakuovala vánoční trhy v Berlíně
Zdroj: Profimedia
Policie kvůli podezřelému předmětu evakuovala vánoční trhy v Berlíně
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 23:05
21.12. 2019 22:28
Téma:

Berlínská policie v sobotu večer nechala vyklidit vánoční trhy na Breitscheidplatz poté, co policisté dostali hlášení o podezřelém balíčku. Na stejných trzích před třemi lety vjel do lidí náklaďák řízený teroristou, zemřelo 12 lidí.

Německý Bild nejprve napsal, že muži zákona zároveň zadrželi dvojici cizinců, údajně Syřanů. Portál uvedl, že mohou mít policisté podezření na terorismus. Jeden ze zadržených měl už v minulosti mít problémy se zákonem kvůli výbušninám.

 

Policie nicméně krátce před 23. hodinou tyto informace vyvrátila - podle portálu Deutsche Welle nikdo zatčený nebyl a podezření, že jeden z mužů, kteří se měli na trzích chovat podivně, má problémy se zákonem, se nepotvrdilo. Prý bylo dáno jen podobností jmen. Informace policie následně Bild převzal.

 

Bezpečnostní opatření se nicméně nedotkla jen samotných adventních trhů. Kvůli zásahu musela předčasně skončit akce v blízkém kostele císaře Viléma.

 

Policisté také na twitteru uvedli, že z bezpečnostních důvodů vlaky zastávkou Zoo pouze projíždějí. Všichni návštěvníci podle nich opustili rizikovou oblast klidně a spořádaně.

 

Přitom právě na těchto adventních trzích před třemi lety neúspěšný žadatel o azyl z Tuniska vjel do lidí s ukradeným nákladním autem. Zemřelo 12 lidí včetně Češky Nadi.

 

Připomeňte si útok z roku 2016 v reportáži TV Nova:

 

TN.cz