Skandál

Berounská městská policie v troskách, šéf strážníků končí

Strážník Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Ilustrační snímek
Téma:

Berounem otřásá skandál nebývalých rozměrů - 16 zdejších strážníků, tedy drtivá většina zdejšího sboru, je obviněno ze zneužití pravomoci. Město tak urychleně hledá náhradu.

"Prověřování poměru v berounské městské policii začalo už v roce 2013. V lednu 2014 se případ přesunul do Kladna, aby nemohli být berounští policisté nařčeni z podjatosti. Od té doby jsme na kauze usilovně pracovali," řekla TN.cz mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.


A přibližně před dvěma měsíci došlo na pověstné lámání chleba a šestnáct městských policistů včetně velitele Pavla Nováka si vyslechlo obvinění ze zneužití pravomoci. Soud ovšem ještě nebyl a město je tak ve velmi složité situaci.


Podle deníku MFDNES, který na kauzu upozornil, jsou strážníci obviněni kvůli tomu, že vybraným lidem odpouštěli dlouhodobě pokuty za nesprávné parkování. Dokonce některým autům ani nenasazovali botičky.

 


Beroun už shání nového šéfa strážníků. Obviněný Novák totiž slíbil, že jakmile se najde jeho nástupce, funkci sám opustí bez ohledu na presumpci neviny. Bude to pro něj znamenat konec po 23 letech služby.

pez TN.cz