nejméně dva dny

Bez jídla a noclehu, slovenští studenti uvízli kvůli tajfunu na japonském letišti

Slovenští studenti čekají kvůli tajfunu na japonském letišti
Zdroj: tvnoviny.sk
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 9. 9. 2019
Téma:

Nedaleko Tokia udeřil silný tajfun Faxai, což vedlo k mnoha omezením. Jedním z nich bylo i přerušení provozu, kvůli tomu na tokijském letišti zřejmě stráví slovenští gymnazisté z Trnavy nejméně dva dny. Všechny lety jsou obsazené, letiště navíc neposkytlo žádné jídlo ani ubytování, hotely jsou beznadějně plné.

Silný tajfun Faxai v pondělí zasáhl Tokio, nejméně jeden člověk přišel o život. Kvůli nepřízni počasí místní letiště zrušilo celou řadu letů, ve městě se také zastavila doprava. Kvůli tomu se domů nedostala skupina gymnazistů z Trnavy, uvádí portál tvnoviny.sk.

 

Na letišti jich uvízlo téměř 40, jde o členy pěveckého sboru Cantica nova, kteří do Japonska odletěli koncertovat v rámci 50. výročí svého založení. V pondělí se měli vrátit, tajfun jim ale cestu výrazně zkomplikoval.

 

Soubor zmeškal odlet do Vídně kvůli zpoždění autobusu. Ten jel na letiště téměř devět hodin, normálně trvá cesta kolem dvou hodin, uvádí tvnoviny.sk. Mnoho letů bylo kvůli tajfunu zcela zrušeno, v následujících dvou dnech jsou všechny další obsazené.

 

Portálu tvnoviny.sk se podařilo spojit s jednou z členek souboru, která popsala celou situaci: "Teď sedíme na letišti na zemi a snažíme se najít nějaký náhradní let, no všechny jsou na následující dva dny téměř plné. Dokonce i hotel letiště je plný, tak musíme spát přímo na letišti."

 

 

Dlouhé chvíle sbor krátí sobě i dalším cestujícím, kteří jsou také uvězněni na letišti, zpěvem. Rodiče mají strach a doufají, že se jejich děti brzy vrátí domů.

 

Studenti prozatím nemají k dispozici žádné jídlo, všechny obchody jsou zavřené. Hotely v okolí jsou také plné, jelikož na letišti uvízlo ohromné množství lidí.
 

TN.cz