Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.10. 2018 18:09
Rekonstrukce činu

Bez Kvitové soud nebude! Hrůzný moment bude muset prožít znovu

Zdroj: TV Nova

Brněnský krajský soud, který projednává případ napadení tenistky Petry Kvitové chce, aby se dostavila k soudu a vypovídala. Jenže tenistka má plný diář a v týdnu, kdy je naplánované odročené jednání, má být na turnaji v Austrálii.

Soudkyně Dagmar Bordovská odročila jednání na 8. a 9. ledna. Jenomže v té době se začíná rozbíhat tenisová sezóna a startují turnaje před Australian Open, který patří mezi čtyři nejprestižnější tenisové akce roku.

 

Advokátní tým Kvitové se bude zřejmě snažit vyjednat přesun termínu nebo videovýpověď. "Pokud jde o ten termín, který je v tuto chvíli stanoven, budeme komunikovat se soudem, protože Petra by v tomto termínu měla být v Austrálii," potvrdil mluvčí tenistky Karel Tejkal.

 

Jenže například žádosti o výpověď na dálku soud vyhovuje pouze ve výjimečných případech. Například když předvolanému nebo jeho blízkým hrozí na základě podaného svědectví nebezpečí. Obžalovaný má totiž právo si výpověď vyslechnout a vyjádřit se.

 

 

"Petra je připravena beze zbytku spolupracovat se soudem, přistoupí na vše, co bude potřeba, aby vykonala ve věci možného usvědčení a odsouzení pachatele," doplnil Tejkal. Zřejmě mluvil i o psychologickém posudku, který si chce vyžádat obhájkyně Radima Žondry.

 

Setkat se s obžalovaným a dalším traumatizujícím zážitkům se chce ale Kvitová zřejmě vyhnout. Žondrova advokátka Lucie Janovská bude ale podle svých slov požadovat také přítomnost Kvitové u rekonstrukce činu. Žondra zůstává i nadále ve vazbě.

Dominika Janochová/epa TN.cz