sebevražda

Běž se zabít, vzkázali dívce (13) na Snapchatu. Našli ji v pokoji

Dívka v depresi
Zdroj: Profimedia
Téma:

Internetová šikana může mít tragické následky. Třináctiletou Faith našli mrtvou v jejím pokoji poté, co ji jeden z uživatelů Snapchatu napsal zprávu, že by se měla raději zabít.

V britském městě Cadishead nalezli mrtvou teprve třináctiletou Faith Hindle. Podle britského portálu BBC si dívka vzala svůj život kvůli internetové šikaně. Po zprávě, která ji nabádala k sebevraždě, se rozhodla dobrovolně ukončit svůj život. Dívku trápily občasné deprese a psychické problémy.

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Take me back to when I was happier

Pspvek sdlen Faith Hindle (@faith.hindle_x),

 

Před svou sebevraždou však prý dívka nevypadala, že by takový čin měla v plánu. "Celý den se smála a žertovala," řekl v slzách její otec. "Jako bych stále čekal, že ji uvidím, že jí budu moct dát pusu. Nevím, jak bez ní zvládnu Vánoce."

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Pspvek sdlen Faith Hindle (@faith.hindle_x),

 

Dívka se údajně ve zprávách svěřovala se svými pocity a napsala o svých trápeních. "Mám pocit, jako bych byla neviditelná," stálo v jedné. "Tak to udělej. Prostě se zabij," zněla odpověď.

 


Policie nyní případ internetové šikany detailněji prošetřuje. Dívku prý atakovali na Snapchatu i Instagramu. Problémem však je, že zprávy v aplikaci Snapchat po čase mizí, a tak bude pro britskou policii dokazování kyberšikany o něco těžší.
 

mj TN.cz