Neobvyklá nabíječka

Jak nabít mobil svíčkou a hrncem? Funguje to! VIDEO

Nabíječka
Zdroj: YouTube.com
Téma:

Nový způsob nabíjení mobilu vás jistě překvapí. Díky nabíječce Candle Charger je nyní možné si svůj telefon nabít jen za pomoci obyčejné svíčky a vody. A kromě toho si díky této neobvyklé nabíječce můžete ohřát třeba čaj.

K nabíjení baterie svého mobilu můžete využít kromě klasického způsobu také například záložní velkokapacitní zdroje. Pokud však chceme použít méně obvyklou cestu, můžeme použít právě Candle Charger. Celá věc funguje na principu ohřívání vody ve speciální nádobě za pomoci svíčky. Nabíjení probíhá díky termoelektrickým modulům, které využívají teplotní rozdíly dvou vodičů. V tomto případě slouží k vytváření potřebné energie rozdíly teplot svíčky a postupně ohřívané vody.

 

 

 

 

Právě voda slouží v tomto procesu jako velmi důležitá složka. V nádobě by mělo být přibližně 150 mililitrů, které se musí pro plynulé nabíjení měnit každých 30 minut. Pokud ale chceme nabíjení ještě více zefektivnit, můžeme vodu vyměnit již po 10 minutách. Důvodem k výměně vody je udržení rozdílů teplot. Co se týče svíčky, měla by podle slov výrobce vydržet přibližně šest hodin. Poté můžeme klidně použít jakékoliv svíčky, které doma najdeme. Menším problémem by pro uživatele nabíječky mohla být její velikost. Hliníková konstrukce ale překvapivě váží pouhých 300 gramů. Díky tomu se dá snadno přenášet a také rozkládat.

 

 

Šestihodinová životnost svíčky podle tvůrců stačí na nabití dvou mobilních telefonů s kapacitou baterie do 2 000 mAh. Nabíječku k telefonu připojíme díky klasickému USB portu. Proto můžeme kromě mobilu nabíjet také ostatní zařízení disponující USB. Tvůrci produktu sháněli peníze na svůj projekt na webu Kickstarter, kde bylo jejich cílem vybrat 740 tisíc korun. V kampani ovšem získali už více než 1 000 000 korun. Pokud si tedy budete chtít tuto neobvyklou nabíječku pořídit, připravte si 99 dolarů, což je v přepočtu přibližně 2 500 korun. Prodej Candle Chargeru startuje letos v prosinci.
 

Související témata:
pav TN.cz