pardubický kraj

Bezdomovci se ubytovali u seniorky. Po vyhazovu se do bytu vloupali

Filip Pultar
Filip Pultar
8.6. 2021 17:35
Téma:

Několikadenní ubytování u seniorky v Pardubicích skončilo pro muže a ženu trestním stíháním. Nechtěli totiž byt opustit, ani když to po nich majitelka požadovala.

Dva muži a jedna žena se vnutili do přízně 73leté seniorky, která bydlí na pardubickém sídlišti Dubina. Všichni žili na ulici, její byt se pro ně stal útočištěm, jenže jen do té doby, než se o nových spolubydlících seniorky dozvěděla její dcera, která je zároveň majitelkou bytu.


Jenže nejdřív se její výzvy, aby nezvaní návštěvníci byt opustili, míjely účinkem. Na pomoc si proto přizvala policisty, kteří trojici vystěhovali. Majitelka vyměnila zámky a považovala celou věc za uzavřenou. Jenže ještě ten večer se jeden muž a žena do bytu dostali koupelnovým okénkem a hodlali byt okupovat i nadále.

 

 

"Vloupali se tam, muž se přitom poranil na ruce,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.


Tentokrát už ale policisté nebyli tak asertivní a 39letého muže, který se odmítl podvolit, museli zpacifikovat donucovacími prostředky. Muži hrozí až dvouletý trest za porušení domovní svobody a poškození cizí věci.


Stejné obvinění si vyslechla i 37letá žena, ta už si i poslechla rozsudek. V takzvaném super rychlém zkráceném řízení byl podán návrh na její vazební stíhání, protože má zřejmě na svědomí ještě další trestnou činnost. Sice ve vazbě neskončila, ale soudce ji poslal na 300 hodin veřejně prospěšných prací.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ls TN.cz