soud je potrestal!

Bezdomovec vyhrál 30 milionů! Manželé milionáři mu výhru sebrali

Téma:

Případ bezdomovce, který v loterii vyhrál 30 milionů korun, je opět před soudem. Manželé, kteří ho o peníze připravili a následně skončili ve vězení, se domáhají obnovy řízení. Mají prý nové důkazy o tom, že bezdomovec sázel tiket pro ně a za jejich peníze, a výhra tak patří jim.

Miroslav Šoška a jeho žena Jana Černá žili v luxusním domě, jezdili drahými auty a do budoucnosti hleděli s optimismem. Ta jim ale přinesla mříže, vězeňské oblečení a pouta.

 

Manželé si odpykávají šestiletý trest. Podle soudů si totiž přisvojili vítězný tiket na téměř 30 milionů korun, který v roce 2010 vsadil František Václavek. Tehdy bezdomovec, který u nich pomáhal v obchodě.

 

Odsouzení doufají v obnovu procesu. Pomoci jim k tomu mají nové důkazy - svědci a rozhovor mezi Černou a bezdomovcem, který za ní byl doma krátce před jejím nástupem do vězení.

 

 

Bezdomovec se údajně omlouval za to, že je dostal do vězení a přiznal. Na nekvalitním záznamu ale žádné přiznání slyšet není. "To nejsou žádné nové důkazy a neprokazují nic z toho, co oni tvrdí," řekl Václavkův advokát Vlastislav Kusák.

 

Soudce nakonec líčení odročil na polovinu února. Chce totiž vyslechnout hlavního aktéra případu - bývalého bezdomovce a dnes už milionáře Františka Václavka. Ten se z ubytovny přestěhoval do vlastního a užívá si peněz. V srpnu 2014 mu soud přiřkl 25 milionů, minulý týden pak zbylých téměř 4,5 milionu.

 

Otazník zatím visí nad luxusním domem za 12 milionů, který Šoška s Černou za peníze z výhry koupili. Oficiálně jim stále patří, užívat ho ani nakládat s ním ale nemohou.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Ondřej Špalek/ lud TN.cz