Pohřešovaný mladík

Beznadějné pátrání po Tomášovi (15). Policii už došly možnosti

Pátrání po chlapci z Brna
Zdroj: Facebook, MP Brno
Pátrání po 15letém chlapci trvá už přes týden
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
26.4. 2021 12:49
Téma:

Pátrání po 15letém Tomášovi z Brna je po týdnu a půl stále neúspěšné. Kromě policie se přitom zapojily i desítky dobrovolníků. Naše možnosti jsou vyčerpány, přiznal TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že v terénu už chlapce ani nehledají. Odmlčela se i rodina.

Týden a půl uběhl od osudného večera, kdy se po 15letém Tomášovi slehla zem. Hledal ho vrtulník, dobrovolníci procházeli přilehlé lesy a parky, policie dokonce nechala snížit hladinu řeky. Nic z toho ale výsledky nepřineslo.

 

Pátrání v terénu tak už skončilo. "Pátrání už probíhá v jiné rovině. Není to typické pátrání v terénu, poslední akcí bylo využití snížení hladiny řeky Svratky v tom inkriminovaném několikakilometrovém úseku," řekl TN.cz mluvčí brněnských policistů Bohumil Malášek. 

 

Chlapcovi příbuzní se mezitím úplně odmlčeli. Přes profil jeho bratra na facebooku pravidelně komunikovali s veřejností o tom, jak pokračuje hledání Tomáše. Poslední příspěvek je ale z minulého čtvrtka. "Vaší pomoci si velmi ceníme," stálo v něm kromě jiného.

 

 

Policisté se ale navzdory dosavadním nezdarům nevzdávají. "Od občanů ještě pořád dostáváme nějaké informace, které prověřujeme. Skládáme mozaiku toho případu. Zatím jsme v pátrání neúspěšní. Možnosti, které jsme měli, jsou vyčerpány," doplnil Malášek.

  

Chlapec beze stopy zmizel ve středu 15. dubna pozdě večer. Předtím ho viděli s partou vrstevníků v brněnských městských částech Komín a Jundrov. Měl se dokonce do půl těla svléknout.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o průběhu pátrání po Tomášovi:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz