žádné petardy

Bezpečnější Silvestr, Brno chce centrum města bez ohňostrojů

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Aktualizováno 5.9. 2019 13:23
Téma:

Brno chce mít silvestrovské oslavy na náměstí Svobody bez petard. V centru města připraví vlastní show a ostatní ohňostroje a pyrotechniku zakáže. Podle zastupitelů budou oslavy příchodu nového roku bezpečnější a vhodné i pro rodiny s menšími dětmi.

Ještě v loňském roce bylo na Silvestra centrální brněnské náměstí Svobody nebezpečné místo. Bouchající petardy, neodborně odpalované ohňostroje, potyčky podnapilých lidí a střepy z prázdných lahví.

 

Plány na letošní rok jsou ale úplně jiné. Brněnští zastupitelé schválili záměr Turistického informačního centra města Brna, které chce umožnit obyvatelům i návštěvníkům Brna oslavit příchod nového roku kultivovaně, bezpečně a s celou rodinou.

 

Na akci nebude možné pít vlastní alkohol ani odpalovat pyrotechniku. Zato si návštěvníci budou moci užít pestrý program na pódiu, který vyvrcholí světelnou show. Podrobnosti k programu ale nejsou jasné, organizátoři totiž teprve budou hledat někoho, kdo celou akci uspořádá.

 

 

Plánuje se účast zhruba 5000 lidí, na které budou dohlížet strážníci, policisté i záchranáři. Město na akci vyčlenilo necelý milion korun. Polovina částky půjde na program, druhá na organizaci, úklid, bezpečnost a pojištění.

 

S nápadem oslavit příchod nového roku kultivovaně přišel už letos v srpnu pražský primátor Hřib. Místo ohňostroje tak uvidí Pražané videomapping. Podle magistrátu je to šetrnější alternativa bez hluku.
 

klma tn.cz / TV Nova