další komplikace

Bezpečnost Harryho a Meghan je v ohrožení. Policie čelí velkému tlaku

Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia
Regina Zajícová
Regina Zajícová
25.2. 2020 16:10
Téma:

Po odstoupení od královských povinností provází Harryho a Meghan neustálé problémy. Nedávno museli zrušit svou značku Sussex Royal, teď ještě řeší svou bezpečnost. Není totiž jasné, kdo ji bude mít na starost. Podle Metropolitní policie na to nejsou zaměstnanci a bylo by to moc nákladné. Ročně prý bezpečnost může pár vyjít na 606 milionů korun.

Podle odborníků jsou bezpečnostní plány ohledně prince Harryho a vévodkyně Meghan nefunkční. Zatím totiž není jasné, kdo se bude o jejich ochranu starat poté, co se rozhodli odstoupit od královských povinností.

 

Pro policisty je prý noční můrou jejich neustálé cestování. A podle deníku Mirror se předpokládá, že se bezpečnostní tým kvůli tomu bude muset zdvojnásobit. Bývalý důstojník Metropolitní policie si však nemyslí, že by tento plán mohl vyjít. I vzhledem k tomu, že má Metropolitní policie nedostatek zaměstnanců a čelí personální krizi.

 

"V jejich současném stavu jsou plány neproveditelné. Situace Harryho a Meghan si vyžádala úplnou změnu pravidel a chovají se, jako by se jich tato pravidla netýkala," řekl deníku bývalý důstojník Dai Davies.

 

 

Ochrana páru by byla také velmi nákladná. "Průměrný plat důstojníka přesahuje 106 tisíc liber (v přepočtu přes tři miliony korun) a v současné situaci jich potřebuje Harry a Meghan nejméně dvanáct," vysvětlil deníku blízký zdroj rodiny. Zaplatit by jim pak musel pár ještě ubytování a náklady na cesty. Ročně by tak manžele ochrana mohla stát až 606 milionů korun. 

 

Připomeňte si reportáž o rozhodnutí královny Alžběty II. ohledně Harryho a Meghan:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz