Jak ušetřit

7 rizikových situací na internetu pro vaše peníze

Bezpečně na internetu
Zdroj: TN.cz
Téma:

Lidé využívají internet stále častěji k celé řadě věcí. Spoustu z nich využívá počítač ke správě svých financí, mnoho lidí ale netuší, jak se na internetu správně chovat. Neusnadňujte zbytečně zlodějům práci, jak se dostat k vašim penězům, dodržujte tyto bezpečnostní zásady.

Denně spravuje svůj účet přes internet minimálně každý čtvrtý klient, aspoň jednou týdně dokonce polovina z nich. Pokud chcete uchránit své peníze, dbejte na jejich bezpečnost.

 

Pro přihlášení do internetového bankovnictví používejte pouze bezpečný počítač chráněný antivirem. Ideálně byste se měli vyhnout internetovým kavárnám, knihovnám apod.

 

Přihlašujete-li se do účtu i mimo domov, využívejte jenom důvěryhodné připojení k internetu.

 

Pozor na falešné weby. V příkazovém řádku prohlížeče hledejte „https“ v zeleném poli a obrázek zámečku, znamená to zabezpečenou stránku.

 

Chraňte svoje hesla, uživatelská jména i PIN kódy. Nikdy je nikomu nesdělujte, neukládejte do prohlížeče ani nezapisujte do telefonu. Pravidelně je měňte a nevolte ta "provařená" typu 123456. A pamatujte, že banka od vás nebude nikdy chtít zaslat heslo. NIKDY.

 

Nestahujte z internetu žádné neznámé soubory nebo programy a neotvírejte podezřelé e-maily, raději je rovnou smažte.

 

 

Po ukončení práce v internetovém bankovnictví se vždy odhlaste.

 

Při podezření na možnost zneužití vašich přístupových údajů službu raději ihned zablokujte.

klma TN.cz