cyklospeciál

Bikepark nebo večeře v lanovce? Obojí nabízí slovinský Krvavec!

Téma:

Slovinsko je zemí vyhledávanou hlavně dobrodruhy. Věděli jste ale, že se tu na Krvavci vzdáleném 20 minut od Lublaně koná například ojedinělá zážitková večeře přímo v kabinkové lanovce? Kromě romantiky tu samozřejmě najdete i adrenalin, a to v bikeparku, v lanovém centru nebo na kárách a koloběžkách.

Krvavec můžete znát v zimě jako lyžařské středisko. V létě se tohle místo „převleče“ za bikepark a letní park v jednom, a do centra dění vás vyveze z města Cerklje na Gorenjskem kabinková lanovka. Zbytek se odehrává v nadmořské výšce zhruba 1600 m a bikery, turisty a jiné dobrodruhy tu vyváží čtyřsedačková lanovka. My se hned po ránu rozhodli vyzkoušet káry a koloběžky, a i když to už pro nás není nic nového, narazili jsme tu zas na jiný typ trati. Zatímco ve Špindlu jedete slalom na sjezdovce nebo v Semmeringu přímo po modré bikové trase, tady drandíte ze začátku po šotolině a pak po „velmi zpevněné“ cestě, takže to docela frčí! Dospělého vyjde jedna jízda na 5 eur, dítě do patnácti let pak na 3,50 eur.

 

Z této atrakce jsme plynule přešli do lanového centra, které tu je součástí letního parku. Najdete tu tři trasy namotané mezi stromy a plus jednu nejjednodušší dětskou. Nechybí tu samozřejmě „flying fox“, tedy přejezd na laně, nebo chůze po slackline ve výšce mezi stromy. Cena pro dospělé je 19 euro a pro děti 10 – 15 euro podle věku. V ceně je zahrnutý vývoz kabinkovou lanovkou, zapůjčení výbavy, ale také trampolíny, tubing, lezecká věž a frisbee golf. Zatímco trampolíny najdete až nahoře u výstupu čtyřsedačkové lanovky, vše ostatní je dostupné u horní stanice kabinkové lanovky.

 

GALERIE: Slovinský Krvavec - Bike

1
/
8
Zdroj: Snow.cz, Tomáš Rucký
Středisko Krvavec - Slovinsko - 13

 

Co se týká samotného bikeparku, je Krvavec vhodný buď pro úplné začátečníky, nebo pro hodně pokročilé – osobně mi tu chybí nějaký mezistupeň. Začátečníci, děti, ale i zkušení bikeři si „pošmáknou“ na Bambino Trailu. Ten je široký, vyhlazený, skoro nikde na něm nejsou prudké pasáže, takže není potřeba ani příliš brzdit. Navíc jsme tu na něm viděli jak tatínka na pevném kole, tak jeho synka, který mu sahal zhruba do pasu a dával si to jak nic- přesvědčte se v našem videu. Pokud jste ale pokročilejší, bude se vám Bambino Trail také líbit, protože to, co třeba začátečníci přejíždějí, vy můžete klidně skákat.

 

Na Krvavci si pak přijdou na své i cyklističtí dobrodruzi, kteří mají rádi i trochu extrémnější podmínky. Nový „Muci Trail“ má zhruba 9 km a na bajkery tu čeká poctivá nálož kořínků i kamínků v hlubokém lese. Černá trať Rock´n´Flow už je pak pro opravdové ostřílence, kteří ovládají techniku a nebojí se prudkých míst. Za nás byla tahle trať jednou z nejtechničtějších, co jsme kdy jeli.

 

 

Oficiální mapa Krvavce nabídne i cyklistické okruhy – jeden modrý (kratší) a jeden červený (delší) a napojit se na ně můžete u výstupu z kabinkové lanovky, čímž si ušetříte výjezd ze spodního města Cerklje na Gorenjskem. Modrá trať je značená jako X3 a zašlapete si tu na převážně zpevněné cestě nahoru, i dolů. Společnost vám můžou dělat slovinská panoramata.

 

GALERIE: Slovinský Krvavec - Zázemí a zábava

1
/
14
Zdroj: Snow.cz, Tomáš Rucký
Středisko Krvavec - Slovinsko - 18

 

Asi nejneobvyklejším zážitkem ve Slovinsku pro nás byla zážitková večeře v kabinkové lanovce za jízdy. Prostě nastoupíte v sedm hodin večer na dolní stanici kabinkové lanovky přímo do lanovky, kde na vás čeká načapaný stůl včetně růží a šampaňského a co stanice, to nějaký chod. Kabinka je pro čtyři lidi a dokonce ani při rozjezdu kabinky se vám sklenička šampaňského položená na stole nevylije.

  

Pokud tuto akci chcete zažít, je potřeba ji dlouho dopředu rezervovat, protože se koná jen párkrát do roka. Zarezervovat si ji můžete na těchto stránkách. Večeře vyjde na 44,90 eur a v ceně je také welcome drink, víno, voda a samozřejmě tříchodové menu.

  

 

Na Krvavci jsme chtěli mít všechny aktivity hned „za rohem“, tak jsme se ubytovali ve stejnojmenném hotelu Krvavec, což je vůbec nejvýše položený hotel ve Slovinsku. Dvoulůžkový pokoj tu na noc vyjde zhruba na 1700 Kč a v ceně je samozřejmostí snídaně. Výhodou tohoto bydlení je výhodná startovní čára pro všechny vysokohorské výlety, děti u hotelu najdou trampolíny i lukostřelbu.

 

 

Andrea Drengubáková TN.cz