Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.10. 2015 13:50
bílá vdova

Tohle je nejhledanější žena světa! Co všechno má na svědomí?

Samantha Lewthwaitová
Zdroj: Mirror
Tohle je nejhledanější žena světa. Samantha Lewthwite

Bílá vdova, nejhledanější teroristka světa, si na konto připsala další hrůzný čin. Kromě toho, že loni zosnovala teroristický útok na velké nákupní centrum v Nairobi, má svůj podíl i na strašlivém masakru vesnice, při kterém zemřelo přes 60 lidí. Poznali ji svědci.

Interpol se už déle než dva roky snaží Bílou vdovu najít. Žena podle všeho zosnovala teroristický útok na nákupní centrum v Keni, při kterém zemřela téměř stovka lidí. Samantha Lewthwaitová (31) jim ale stále uniká. Když se loni objevila zpráva, že nejhledanější žena světa byla zastřelena, vyšetřovatelé si chvilku mysleli, že mají vyhráno. Jak se ale později ukázalo, vražedkyně stále žije. To nyní potvrdili i svědci loňského masakru ve vesnici Mpeketoni, ve kterém sehrál hlavní roli terorista Evans.

 

"Viděl jsem bělošku v sukni, držela velkou zbraň a kolem krku měla řetízek z kulek," uvedl jeden ze svědků. Tvrzení, že se jedná zrovna o Samanthu Lewthwaitovou, pak dokládá i další svědek, který ženu poznal a navíc ji viděl na somálsko-keňské hranici těsně po masakru v roce 2014. Řádění teroristů ve vesnici bylo opravdu kruté a krvavé.

 

 

"Položili naše muže na zem a donutili nás koukat se na to, jak je masakrují," popsala Mirroru jedna vesničanka. "Bílý muž k nám přicházel a ptal se na naše jména," doplnil pak další z přeživších, Samuel. Každému, kdo neměl islámské jméno, nechal Evans useknout hlavu. Není proto divu, že třeba Samuel se vydával za islámského Omara. Evansovi pak začali vesničané přezdívat "Bílá bestie".

 

110

GALERIE: Samantha Lewthwaite

Zdroj: Twitter

Samantha Lewthwaitová - 1

K islámu Samantha konvertovala už ve svých patnácti letech.

Hodnocení:

 

Co se "Bílé vdovy" týče, po té jakoby se slehla zem. Až v nedávné době keňské úřady sdělily, že Samantha se skrývá v Somálsku, kde žije s novým manželem a čtyřmi dětmi.

 

Život teroristky


Samantha Lewthwaitová se narodila ve Velké Británii. K islámu konvertovala už někdy v patnácti letech. V roce 2002 si vzala muslima Jermaina Lindsaye. Ačkoli spolu měli dvě děti, manžel se ve jménu Alláha odpálil v londýnském metru. Výbuch zabil 26 lidí. S kumpány ten den dohromady zabili na 52 cestujících. Policie si dlouhou dobu myslela, že Samantha je oběť, a dokonce jí byla poskytnuta policejní ochrana. Teprve časem se ukázalo, jak šeredně se vyšetřovatelé mýlili.
 

 

Samantha stojí za několika krvavými terory v Africe. Aby však na řádění nebyla sama, začala k těmto úkolům "připravovat" mladé muslimky. Nyní podle keňských úřadů žije na jihu Somálska, kde je pod ochrannými křídly radikálního hnutí al-Šabáb. To se v roce 2012 oficiálně přidalo k al-Káidě.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZNÁTE HO? Muž se v obchodě snažil prodat dítě v kočárku! Jde mu o život, obává se policie

Zase v tom lítá: Za přípravu vražd a vydírání ho čeká soud

TN.cz
Reklama