ostudné chování

Čechy pobouřil černoch v letáku Lidlu. Rasisti útočí na obchod

Černoch v letáku Lidlu
Zdroj: lidl.cz, facebook.com
Černoch v letáku z Lidlu
Téma:

Velký poprask se dnes strhl na českých sociálních sítích kvůli novému letáku společnosti Lidl. Ta si totiž "dovolila" Čechům nabízet mikinu, kterou si na sebe v letáku oblékl muž černé pleti. Lidl tak na sebe přivolal hněv některých zákazníků, které pohled na černocha v letáku pobouřil. Řetězec přiznal, že něco podobného nepamatuje.

Při čtení kritiky, kterou vyvolal černoch v mikině v letáku Lidlu, to vypadá, jako by se někteří Češi propadli do alternativního světa nebo historie, v níž ještě měli černoši oddělené záchody, veřejná pítka, lavičky, školy, restaurace, vyčleněná místa vzadu v autobuse a dokonce i speciální černošské telefonní budky. Jak jinak si vysvětlit reakce na prostý fakt, že Lidl do svého českého letáku patrně převzal fotografii modela od svých kolegů v zahraničí.

 

Pohled na černocha některé lidi opravdu rozzuřil natolik, že se rozhodli obrátit se s kritikou na vedení společnosti. Mnoho z nich si ve své reakci servítky rozhodně nebralo. "Štvete hodně lidí, kteří ty darmožrouty a parazity nemůžou ani cítit a boji se jich. / Odstraňte ty multikulti p**oviny! Zatím ještě platí, že jsme tady doma!!!" napsala například Miroslava Kapalová.

 

 

Přidali se i lidé, kteří jsou podle vlastních údajů na sociálních sítích poměrně kosmopolitní. "Proč je zase v katalogu negr?" postěžoval si třeba Miloš Jedlička, který na svém facebookovém profilu paradoxně uvádí, že žije v Atlantě.


Zatímco některé české rasisty černoch z Lidlu pobuřuje, jiní Češi si z pobouřených reakcí tropí legraci a sdílejí parodie na sociálních sítích:

 

GALERIE: Lidová tvořivost a parodie na kauzu černocha v letáku Lidlu

1
/
8
Zdroj: facebook
Parodie na kauzu s černochem v letáku Lidlu - 1

 

Další pobouřená vlastenka, Bohuslava Lobotková, o sobě na FB dokonce uvádí, že žije v Bruselu a pracuje pro Evropskou komisi. Přesto se zřejmě ani v Bruselu, ani v evropských institucích nenaučila duševně vyrovnat s pohledem na muže černé pleti. "Proč se ve vašich letácích neustále objevují modelové NEGROIDNÍHO typu?" obrátila se s dotazem na Lidl.

 

 

Vedení řetězce přiznalo, že se s projevy rasismu u svých zákazníků sice v minulosti již setkalo. "Nikdy však v takové míře jako dnes," řekla TN.cz mluvčí Lidlu Zuzana Holá. "S reakcemi některých občanů na facebookovém profilu naší společnosti samozřejmě nesouhlasíme. V našich letácích věnujeme veškeré úsilí propagaci našeho zboží a jakoukoli rasovou manipulaci či upřednostňování naprosto odmítáme," uvedla Zuzana Holá.

 

 

"Vzhledem ke skutečnosti, že Česká republika je součástí Evropy, ve které žijí lidé různých národností i různé barvy pleti, považujeme modelky a modely v našich reklamních letácích za naprosto v pořádku," doplnila mluvčí řetězce. Lidl od své rasově a etnicky pestré palety modelů a modelek v letácích ustupovat nehodlá.

 

Redakce TN.cz oslovila některé kritiky letáku s dotazem, aby osvětlili, co je špatného na modelovi s černou barvou pleti. Ozval se jen Filip Konvalinka, který lakonicky odvětil. "Je smutné, že to sám nevíte..."

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rodiče se bouří kvůli "rasistickým" říkankám pro prvňáky. Neučí se je i vaše dítě?

Bílá černoška: Ze své nemoci udělala přednost a je úspěšnou modelkou

Internetem hýbe tohle video: Opravdu svět potřebuje rasistické brýle

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
tn.cz / David Garkisch