Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Služba státu

BIS hledá nové zpravodajské důstojníky. Kdo má šanci?

Bezpečnostní informační služba, česká kontrarozvědka, hledá nové pracovníky. Díky navýšenému rozpočtu může posílit své řady. Náborový inzerát vyvěsila na svých webových stránkách.

Jelikož Sobotkova vláda navýšila rozpočet BIS o desítky milionů, může kontrarozvědka využít navýšený rozpočet k posílení personálních řad. Pozice nabízí pro středoškoláky a vysokoškoláky.

 

Zájemci s vysokoškolským diplomem se mohou ucházet o kariéru zpravodajského důstojníka. Přednostně stojí BIS o absolventy právnických fakult, ekonomy, politology, odborníky na přírodní vědy, převážně biologii a chemii, na společenské vědy, informační technologie, mezinárodní vztahy, diplomacii a absolventy, kteří se na vysoké škole věnovali studiu cizích jazyků. Krom oborových znalostí se adepti neobejdou bez znalostí angličtiny.

 

Uchazeči se středoškolským vzděláním najdou využití v podpůrných nezpravodajských pozicích. BIS shání například administrativní sílu, absolventy technických nebo bezpečnostních oborů, kteří mohou kromě svého původního oboru uplatnit své schopnosti také v terénu. Jako příklad uvádí atraktivní sledovací službu.

 

Hlásit se mohou občané starší 18 let, bezúhonní, s negativním lustračním osvědčením a těšící se dobrému duševnímu a fyzickému zdraví. Ale ani tak BIS nebere kde koho. Zájemce by si měl uvědomit, že práce pro zpravodajskou službu je posláním, kvůli kterému musí potlačit své osobní ambice.

 

"Zpravodajský důstojník musí být zvídavý, emocionálně stabilní a trpělivý, schopný podřídit se autoritě a týmu. Musí umět rychle se rozhodovat a mít výborné komunikační dovednosti. Nikdy nesmí být impulzivní, agresivní, nenávistný a výstřední v chování," píše BIS.


 

Ale pokud si práci u BIS představujete jako vystřiženou z filmů o Jamesi Bondovi, budete zklamaní. Práce u zpravodajské služby se světu z pera Iana Fleminga nepodobá ani vzdáleně. Ti, kteří do výběrového řízení jdou s představou, že se stanou českým Jamesem Bondem, jsou zpravidla těmi, kteří jako první odpadnou.

 

U výběrových řízení uspěje v průměru pouze 7 uchazečů ze sta. Podle serveru Novinky.cz plánují v letošním roce nabírat nové zaměstnance i další české zpravodajské služby, Úřad pro zahraniční styky a informace a Vojenské zpravodajství.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Špioni si brousí zuby na informace z bank i o mobilech!

TAJNÝ ÚTOK NA ČESKO: Rozvědka odhalila ruské špiony!

BIS vyhlásila válku drogám. Agenti půjdou po továrnách na pervitin

POZOR: Hrozí, že si agenti polezou pro data do vašeho mobilu!

vbo TN.cz