Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.11. 2018 15:22
Zpravodajská služba

BIS odhalila falešného agenta. Sháněl pro ni nové zaměstnance

Práce v BIS Ilustrační snímek
Zdroj: oficiální zdroj, BIS
Ilustrační snímek

Bezpečnostní informační služba (BIS) zatnula tipec falešnému náboráři, který hledal nové zaměstnance přes profesní síť Linkedin. A zároveň kontrarozvědka oznámila, že nové kolegy opravdu shání.

Falešný náborářský profil byl na jméno František Příhoda a jeho autor na něm mimo jiné sháněl agenty pro externí spolupráci. Sám se prezentoval jako důstojník kontrarozvědky.

 

"Ten profil byl plný chyb a nesmyslů, protože takovým způsobem BIS v oblasti personalistiky nepracuje. Laik by se ovšem možná mohl nachytat. Je nebezpečné na podobné inzeráty reagovat,“ říká důstojník personálního odboru BIS.

 

Volné pozice lze přitom najít přímo na stránkách BIS. Anebo se zájemci o práci v kontrarozvědce mohou tento týden zajet podívat do pražských Letňan na veletrh Profesia Days, kde bude mít BIS vlastní stánek.

 

A nábor se rozhodně netýká jen agentů nebo analytiků, kontrarozvědka shání třeba i elektrikáře, automechaniky nebo údržbáře.

 

 

"Požadavky na zpravodajské služby každým rokem rostou úměrně růstu hrozeb současného světa. Nízká nezaměstnanost a vysoce konkurenční prostředí nás nutí, stejně jako naše zahraniční partnery, využívat všech možností, jak potenciální důstojníky a civilní zaměstnance oslovit. Pracovní veletrhy jsou skvělá příležitost pro nás i zájemce,“ vysvětluje ředitel BIS Michal Koudelka.

 

Potíž může být i v tom, že kontrarozvědka má pochopitelně velmi vysoké nároky a zdaleka ne všichni zájemci tak nové zaměstnání seženou.

 

Statistika mluví za vše - loni mělo o práci u BIS zájem 6500 lidí. Na osobní pohovor šla čtvrtina z nich a přijato bylo přes šedesát zájemců, tedy přibližně pouhé procento.

 

Stánek BIS na letňanském výstavišti může každý navštívit tuto středu a čtvrtek.

pez TN.cz