Rvačka v Praze

Hromadnou bitku výrostků pod Letenskými sady rozháněla policie

Téma:

V okolí Čechova mostu pod Letenskými sady se v úterý večer poprala velká skupina mladistvých. Na místě zasahovali policisté i strážníci Mětské policie, jeden z aktérů musel být převezen do nemocnice.

V boxerský ring se v noci z úterý na středu proměnilo okolí pražského Čechova mostu. Okolo půl dvanácté večer tam jednotky strážníků a policistů zasahovaly u hromadné bitky větší skupiny mladých lidí. Jeden z účastníků musel být se zraněním převezen do nemocnice.

 

Po příjezdu Městské policie byla již rvačka u konce. Strážníci proto zkontrolovali totožnost přítomných, u osmi osob byla následně provedena dechová zkouška. "Jeden muž také krvácel z nosu, kolegové mu tak poskytli první pomoc a přivolali záchranou službu," řekla mluvčí městské policie Jiřina Ernestová. Na místě zasahovala také Policie ČR, ta však případ s ohledem na věk aktérů nechtěla případ více komentovat.

 

 

Záchranná služba ale potvrdila, že jeden z účastníků musel být po incidentu převezen do nemocnice."Informaci jsem obdrželi okolo čtvrt na dvanáct. Záchranářská posádka ošetřovala zhruba 20letého muže se zraněním obličeje. Poté ho převezla na ošetření do Všeobecné fakultní nemocnice na oddělení ORL," potvrdila tisková mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštoková.

 

Vloni v červenci policie několikrát zasahovala v nedalekých Letenských sadech, kde docházelo k napadání dětí nebo skateboardistů ze strany agresivní partičky výrostků.

 

K další velké rvačce mohlo dojít v centru  již v únoru, svědci na náměstí Míru volali na tísňovou linku, že se tu sešlo několik desítek lidí a někteří z nich jsou navíc ozbrojení. Včasný příjezd policie tak případnému incidentu zabránil.

TN.cz