Případ ze Slovenska

Bizarní krádež: Koledníci vzali ve sklepě kompot a železo, pak utekli

Bizarní krádež na Slovensku
Zdroj: tvnoviny.sk
Do osady se z policejní cely vrátil jen Vladimír, který je stíhán na svobodě
Téma:

Podivný případ krádeže řeší slovenská policie v Lipanech. Čtveřice mladíků na Vánoce v osadě koledovala, jedna stařenka jim ale odmítla otevřít. Zřejmě za trest se proto vloupali do jejího sklepa, kde ukradli kompot a staré železo.

Koledníci Robert (15), Kristián (17), Anton (19) a Vladimír (19) skončili v policejní cele. O vánočních svátcích obcházeli domy v obci Lipany a zaťukali i 83leté Anny. Stařenka jim ale odmítla otevřít dveře, bála se jich. Píše o tom portál tvnoviny.sk.

 

Dům, ve kterém stará paní bydlí sama, si ale čtveřice zřejmě dobře zapamatovala. Po pár dnech se na místo vrátili, do zahrady se dostali zadním vchodem a pak se vloupali do sklepa. Paní Anna si ničeho nevšimla, krádež odhalili až její příbuzní.

 

Přestože to bylo už několik dní po činu, policisté zloděje v nedaleké osadě rychle vypátratrali a zadrželi. Zjistili, že při vloupačce snědli jeden kompot a ukradli staré železo, které pak prodali do sběrného dvora.

 

 

"Vyšetřovatel vznesl obvinění z přečinu porušování domovní svobody spáchané formou spolupachatelství všemi podezřelými," uvedla policejní mluvčí Jana Migaľová. Soudce poslal tři z mladíků do vazby.

 

Na svobodě stíhaný zůstal jen Vladimír. Místo výslužky teď zlodějům za koledování hrozí až pětileté vězení.

epa TN.cz