Ministerstvo zdravotnictví

Blatný odvolal náměstkyni Šteflovou. S manželem předbíhala při očkování

Alena Šteflová, Jan Blatný
Zdroj: MZCR, TN.cz
Alena Šteflová a Jan Blatný
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 18:11
19.1. 2021 17:49
Téma:

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) odvolal z funkce svou náměstkyni Alenu Šteflovou. Ta se nechala společně se svým mužem přednostně očkovat proti covidu-19. Informaci přinesl portál SeznamZprávy.

Alena Šteflová dostala vakcínu přednostně ve Státním zdravotním ústavu. Její odvolání z funkce oznámil Seznam Zprávám ministr zdravotnictví Jan Blatný, který už v pátek případ kritizoval. "Je to špatně,“ uvedl tehdy na adresu své podřízené.

 

Náměstkyní ministra zdravotnictví byla Šteflová více než tři roky. Na ministerstvu začala pracovat v době úřadování Adama Vojtěcha.

 

 

Kvůli aféře s očkováním odstoupil minulý týden také ředitel Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Pavel Březovský. Následně svou rezignaci, také kvůli předbíhání při očkování, oznámil ředitel českokrumlovské nemocnice Jindřich Florián. Toho k rezignaci vyzval hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS).

 

SZÚ dostal od státu 1000 dávek vakcíny, které využil nejen pro svoje zaměstnance, ale i jejich rodinné příslušníky. "Budiž to jasným signálem, že kdyby někdo nedodržoval prioritizaci tak, jak je nastavená, a chtěl se nezodpovědně, neopodstatněně a v podstatě podvodem domoci toho, že by se mu dostala vakcína dříve než těm, kteří to potřebují, tak to nebude v žádném případě tolerováno," řekl k aféře v SZÚ ministr zdravotnictví Jan Blatný.

TN.cz