otevřený podnik

Restaurace i přes nařízení opět otevřela! Policie tam byla už několikrát

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:45
27.11. 2020 11:31
Téma:

Čtvrteční zásah policie a hygieny v pražském podniku Šeberák, který majitel otevřel navzdory bezpečnostním opatřením, si vyžádal ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Podle něj není znevažování pravidel hrdinství, považuje to za políček všem slušným lidem. Majitel otevřel i v pátek, policie v restauraci zasahovala ten den hned několikrát.

Podnik Šeberák byl otevřen i v pátek. Policie situaci průběžně monitoruje, zasahující zjistili několik podezření na porušení vlády, vše zadokumentovali a předali do správního řízení.

 

Majitel podniku oznámil otevření na sociálních sítích. Přímo v příspěvku uvedl, že už nemůže dále čekat a že otvírá. "Chápu, že náš záměr může velmi rychle skončit, pak ale budu vytrvale žalovat naše představitele, kteří nás svým vyjádřením neustále uvádí v omyl a způsobují škody," uvedl majitel Jakub Olbert.

 

Páteční zásah Policie ČR v restauraci:

 

Restaurace podle plánu majitele ve čtvrtek poprvé po uzavření otevřela, večer ale dovnitř vtrhlo přibližně 15 policistů. Ti společnost rozpustili a celou situaci zadokumentovali. Někteří hosté si vyslechli podezření z porušení vládních nařízení, jiní rovnou platili pokuty.

 

Restaurace otevřela i v pátek, situaci přijela řešit městská policie:

 

K akci policie se v pátek dopoledne vyjádřil ministr zdravotnictví Jan Blatný. "Otevření restaurace Šeberák považuji za políček všem slušným lidem, kteří dodržují platná opatření, a pomáhají nám tak bojovat se současnou epidemickou situací. Už včera jsem požádal hygienu a policii, aby konali. Znevažování nastavených pravidel není hrdinství," cituje ministerstvo zdravotnictví Blatného.

 

  

Majitele k otevření podle informací TV Nova přinutila zoufalá finanční situace. "Nemám ani na nájem...na výplaty," svěřil se reportérům v slzách.

 

Není to jediný případ, kdy policisté zasahovali v otevřeném podniku. V hospodě popíjeli lidé i v Pardubicích. Více se dočtete ZDE.

 

Na záběry ze zásahu policie se můžete podívat zde:

GALERIE: Policejní zásah v pražské restauraci

1
/
11
Zdroj: TN.cz
Zásah v hospodě - 1

TN.cz