po roce promluvila

Blaženu zapálil syn, mohla zemřít! "Nešťastná náhoda," hájí ho nyní

Téma:

Popálená je na více než polovině těla, její zranění byla tak vážná, že nebylo jasné, jestli přežije. Po roce od hrozivé události Blažena (47) ze Slovenska, jejíhož syna (27) policie podezírá z toho, že ji polil benzínem a zapálil, promluvila. Tvrdí ale, že syn jí nechtěl ublížit.

Jak silná je mateřská láska Blaženy, které před rokem šlehaly z těla plameny, k jejímu synovi? Jestli by navzdory ošklivým popáleninám kvůli Mariánovi lhala i vyšetřovatelům, se nyní snaží slovenští policisté zjistit. Marián je totiž jejich hlavním podezřelým, matka ale tvrdí, že je nevinný. Její svědectví přináší i portál tvnoviny.sk.

 

Blažena má za sebou několik složitých operací a sám Marián tvrdil, že k jejímu popálení došlo ve chvíli, kdy nesl kanystr s benzínem. V ústech měl mít cigaretu, která mu nešťastnou náhodou vypadla. On i s matkou pak začal hořet. Vyšetřovatelé ale zjistili, že lhal a jsou přesvědčení, že šlo o úmyslné zapálení.

 

Hlavní svědectví tak přináší matka, i ta ale svého syna hájí. Tvrdí, že v domě reorganizovala své oblečení, což jejího syna naštvalo. Oděv rozložený na posteli měl polít benzínem, Blažena pak věci sebrala a šla za Mariánem.

 

 

"Neviděl mě, přicházela jsem k němu zezadu. Měl v ruce zapálený zapalovač, tak jsem začala hořet. No a zřejmě jsem měla výpary i na svetru a to byla příčina toho, že jsem tak rychle vzplála," tvrdí matka mladíka. Když Marián viděl hořící matku, začal ji hasit. "Trvalo to dost dlouho, zřejmě proto jsem utrpěla takové popáleniny," dodává.

 

Sám Marián se ale popálil. V jejich domě pak navíc policie kromě jiného našla i drogy, syna tak vyšetřovatelé obvinili z výroby a přechovávání drog. Soud ho kvůli tomu poslal i do vazby. Co se incidentu s matkou týče, žena svého syna hájí a tvrdí, že ji syn nepodpálil úmyslně, ale vlastně ji zachránil. Jak to celé bylo, nyní dál zjišťuje policie.

lud TN.cz