překvapená zvířata

Bláznivé počasí! Pouštní státy svírá zima, velbloudi se brodí sněhem

Velbloudi na sněhu
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 12.1. 2020 16:37
Téma:

Počasí si z nás tuto zimu nejspíš tropí žerty. Zatímco Česku se sníh i nadále vyhýbá, pouštní státy na Arabském poloostrově ho mají víc než dost. Chumelilo v Saúdské Arábii, Sýrii nebo Libanonu a na sociálních sítích se to jenom hemží fascinujícími fotkami a videi zmatených velbloudů, kteří na takovou nadílku nejsou zvyklí.

Uplynulé dny přinesly pouštním státům na Arabském poloostrově překvapení v podobě sněhových bouří. Na řadě míst napadla taková vrstva sněhu, o které si momentálně Česko může nechat leda tak zdát. 

 

Bílá pokrývka leží například v Saúdské Arábii, především v regionu Tabuk na severozápadě území, Libanonu, Sýrii a Jordánsku. Přestože v těchto státech najdeme horské oblasti, kde v zimě nastává chladné počasí, nedá se říct, že by místní obyvatelé byli na chumelení zvyklí.

 

 

Na mnoha místech totiž v posledním týdnu byl takový úhrn srážek, který je pro danou zemi typický za celý rok. Na sociálních sítích se tudíž začaly masově šířit videa a fotografie zasněžené pouště.

 

 

Symbolem šíleného počasí na Blízkém východě se stali velbloudi, kteří zmateně postávají zaboření do sněhu. "Vítejte v nové Saúdské Arábii, kde můžete narazit na sníh a velbloudy zároveň," popisují neobvyklou podívanou lidé na twitteru.

 

 

Nejen velbloudi, ale i palmy pokryté sněhem fascinují místní obyvatele. Tolik sněhu v Saúdské Arábii už dlouho nikdo nezažil. Někteří uživatelé twitteru dokonce zpochybňují autentičnost záběrů.

 

 

I místní média ale potvrdila výrazné ochlazení a sněhové bouře v regionu. Deník Gulf Today napsal, že saúdská meteorologická agentura varovala obyvatele, aby se oblékali teple a vyhýbali se odlehlým místům. Ne teploty pod nulou totiž Saúdové nejsou zvyklí.

 

 

Nejen sněhové bouře sužují Arabský poloostrov. Ve Spojených arabských emirátech, Ománu, Izraeli nebo Kataru udeřily prudké přívalové deště a způsobily záplavy. Dubajské letiště se v pátek ocitlo pod vodou.

 

TN.cz