Co se to děje?

Blázniví řidiči: Jeden jel po ráfku, druhý odjel s botičkou. FOTO

Auto jelo bez pneumatiky
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Dva těžko uvěřitelné případy řešili o víkendu policisté. Na Znojemsku zastavila hlídka řidiče fordu, kterému chyběla pneumatika. Na silnici se vydal jen na ráfku. Jeden řidič v Praze se zase rozjel i přesto, že mu strážníci nasadili botičku. Ta mu poškodila nárazník.

Policisté, kteří prováděli hlídku v jihomoravské obci Pavlice, se nestačili divit, když v neděli odpoledne zastavili projíždějící ford mondeo. Na pravém zadním kole totiž neměl žádnou pneumatiku!

 

"Auto bylo technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Po jeho zastavení zjistili, že vůz řídí čtyřiačtyřicetiletý muž ze Znojemska. Vedle vadného kola vyšlo ještě najevo, že platnost technické kontroly skončila tomuto vozidlu již v červnu loňského roku," uvedla mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

 

Projížďku po ráfku "ocenili" policisté pokutou ve výši 2 tisíc korun. Řidiči zakázali pokračovat v další jízdě, dokud si auto nedá do pořádku.

 

GALERIE: Řidič jel po ráfku, další s botičkou

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Řidič jel po ráfku

 

Kuriózní případ řešili také pražští strážníci. V sobotu večer nasadili botičku autu, které v ulici Na Šachtě v Praze 7 stálo neoprávněně v zóně placeného stání. Když je řidič po dvou hodinách přivolal, aby mu botičku z auta sundali, zjistili překvapení strážníci, že se vůz i s botičkou pohnul minimálně o dva metry.

 

 

"Řidič hlídce sdělil, že si botičky nevšiml a rozjel se. Poškodil tak nejen botičku, ale i svůj automobil. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření," informoval mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz