Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vyšetřování pokračuje

Rok od šílené nehody v Hostivaři. Policie stále neví, co se stalo

Auto přejelo skupinu chodců na přechodu v Hostivaři
Zdroj: AKTU.cz

Dnes je to přesně rok, co na přechod pro chodce v pražské Hostivaři bez varování vletělo osobní auto na červenou právě ve chvíli, kdy tudy procházela skupinka chodců. Dva lidé zemřeli, další se zranili. Blízcí obětí ovšem dodnes nedostali rozhřešení - vyšetřování tragédie se totiž protahuje.

"Vyšetřování tohoto případu stále není uzavřené, zkuste si zavolat později," řekla TN.cz den před výročím smrtelné nehody mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

 

Nechtěla ovšem upřesnit, na čem uzavření vyšetřování stojí s tím, že jde o část trestního řízení, která je neveřejná. Dá se ovšem předpokládat, že předání kauzy na státní zastupitelství a následně k soudu brání čekání na posudky od soudních znalců. Vyšetřovatelé potřebují znát mimo jiné posudky zdravotního stavu řidiče, tak technický stav jeho vozidla.

 

Ať už je důvod jakýkoli, pozůstalí po mrtvých chodcích ani zranění se stále nedočkali spravedlnosti. A není jasné, kdy se to změní.

 

 

Šílená nehoda se stala loni 13. března odpoledne na přechodu v pražské Hostivaři. Podle záběrů z kamer sedmašedesátiletý šofér vůbec nebrzdil a do přecházejících tak narazil v plné rychlosti.

 

Srážka si vyžádala dva mrtvé a dva vážně zraněné. Řidič fabie alkohol nenadýchal, negativní byl i výsledek testu na drogy.

 

Pusťte si reportáž z loňského dubna:

 

pez, reg TN.cz