dlouhodobá předpověď

Blíží se dlouhá vlna veder, teploty by mohly vystoupat i ke 40 °C!

Téma:

Čeká nás krátký oddech od tropických teplot, už příští týden se ale do Česka vrátí úmorné horko. Vlna veder nás podle meteorologů zasáhne už od úterý a vydrží přes celý týden. V pátek by podle některých předpovědí mohlo být dokonce 40 stupňů.

Po úmorných vedrech, kdy teplota přesahovala 30 stupňů, přijde na krátkou chvíli ochlazení. Teploty se v následujících dnech budou pohybovat kolem 25 stupňů, nad třicítku se ale podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dostanou už v úterý.

 

"Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat zvlněná studená fronta, která bude postupovat z Moravy a Slezska dále k východu až jihovýchodu. V dalších dnech se bude přesouvat ze západní do severní Evropy tlaková výše a postupně se rozšiřovat nad Evropu východní. Po její zadní straně k nám bude ve druhé polovině období proudit od jihu velmi teplý vzduch," vysvětluje ČHMÚ.

 

Meteorologové ČHMÚ předpokládají, že by mohly teploty do příštího pátku vystoupat až k 37 °C, podle portálu Severe-weather.eu by mohly být ještě vyšší.

 

Zdroj: Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK.

 

"Vypadá to, že Evropu zasáhne po zbytek června vlna veder. V některých oblastech může být extrémní horko, lokálně může dosáhnout 35 až 40 °C," uvádí portál v předpovědi.

 

 

Extrémní teploty předpovídá i norský portál yr.no, tropická třicítka by měla padnout už v úterý, ve středu by mělo být v maximu 32 °C, ve čtvrtek 35 °C a příští pátek mezi 14. a 20. hodinou by mělo být dokonce 40 °C.
 

klma TN.cz