rozvolnění

Obchody se už chystají na otevření, některé nabídnou i obří slevy

Simona Šimková
Simona Šimková
23.4. 2021 21:42
Téma:

Majitelé obchodů a služeb, které mohou od 3. května opět otevřít, začali už v nyní s přípravami. Obchody s oblečením chystají obří slevy na kolekce, které nemohly během pěti měsíců, kdy musely mít zavřeno, prodat. A například kadeřnictví mají objednávky už na tři měsíce dopředu.

Nadšením na slova ministrů reagovali v jednom z pražských kadeřnictví. "Ta radost byla nepředstavitelná, prakticky po půlroční uzavírce," popsal majitel kadeřnictví Petr Štál.

 

I v ostatních provozovnách a obchodech se začalo hned od rána kmitat. A nelení ani zákazníci. V kadeřnictvích a dalších provozovnách zvoní telefony nepřetržitě.

 

"Jak vidíte, máme na tři měsíce dopředu plno. Jsem vzala brigádníka, protože ten nápor je obrovský. Přesčasy určitě pojedeme," sdělila majitelka psího salonu Martina Lidická.

 

Obchodníci mají momentálně plné sklady zimní kolekce, kterou potřebují prodat, aby měli na nákup té letní. Zákazníci se tak na mnoha místech dočkají slev.

 

"Když jsme kolekce nakoupili, tak nás stát vždycky zavřel. Budeme muset jít do slev, dá se říct na nákupní ceny," uvedl majitel obchodu s oblečením Radim Král.

 

 

Ve službách typu kadeřnictví nebo kosmetika bude vstupenkou negativní test. I když se podnikatelé bojí menšího počtu klientů a tím pádem i nižších příjmů, s otevřením neváhají.

 

"Být doma a pobírat dotace není nic příjemného, už to, že člověk může pracovat, na to se moc těším. I za cenu, že peněz bude míň," svěřila se majitelka kosmetického salonu Pavlína Švástová.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma tn.cz / TV Nova