dokonalé záběry

Vlk se potuluje v lesích kousek od Prahy! Myslivec našel obří stopy

Vlčí stopy
Zdroj: Profimedia, facebook/Jan Chloupek
Vlk
Téma:

Myslivec v pátek vyfotil dokonalé stopy vlka u Hrabanovské rezervace blízko Lysé nad Labem. Vlk se vydal na procházku k místnímu potoku Mlynářice a zakončil ji v borovém lese. Podle některých se objevil před nedávnem také v Milovicích.

Naprosto čitelné stopy zvířete objevil myslivec v pátek 200 metrů od cípu Hrabanovské rezervace. Jedná se podle něho o vlčí stopy. Zvíře se na svou cestu vydalo v noci.

 

"Vlk v nočních hodinách ze čtvrtka na pátek přecházel z rákosin od potoka Mlynářice do borového lesa, který se nachází západně od Hrabanovské rezervace. Přecházel po poli, které po zimě mělo nenarušený povrch - tvrdší krustu do které se stopa dobře otiskla, takže otisky a stopová dráha byly dobře čitelné," napsal myslivec Jan Chloupek na facebooku ve skupině Lysáci sobě.

 

GALERIE: Myslivec objevil stopy vlka

1
/
3
Zdroj: facebook, Jan Chloupek
Myslivec zachytil vlka - 1

 

Doplnil také, že se jedná o vlka a ne o psa, jelikož jejich stopové dráhy jsou jiné. Ani to nemohl být šakal, který má prostor mezi předními drápky srostlý. "Stopa je v jedné čáře a proto my, myslivci říkáme mysliveckou mluvou o této stopě čárující, což je od slova čára. Takže v naší oblasti po běžné čárující lišce, zde máme už čárujícího vlka," dodal myslivec. Stopa vlka byla dlouhá 11,5 centimetrů a měla šířku 8 cm. Běžná délka vlčí stopy je mezi 8 až 12 centimetry. Jedná se tedy zřejmě o statného samce.

 

 

Někteří pod příspěvkem napsali, že se už vlk nejspíš objevil také v rezervaci v Milovicích, kde měl být i vyfocen. Další však uvádějí, že to byl spíše šakal.

reg TN.cz