Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 11. 2014

Blog NBA: Steph Curry mezi megahvězdami

Stephen Curry
Zdroj: isifa.com

Top 6 v NBA v bodech, asistencích a získaných míčích. Navíc vede tým, držící se v tuto chvíli mezi třemi lídry ligy, kteří mají stále pouze dvě porážky. Nebylo to úplně lehká cesta, ale mimořádný basketbalový ostrostřelec Stephen Curry je definitivně mezi superhvězdami.

Šestadvacetiletý rozehrávač týmu Golden State Warriors má vynikající střelbu ve své DNA – jeho otec Del Curry byl jedním z nejnebezpečnějších „ryzích“ střelců, jaké kdy NBA viděla. Pravdou ale je, že kromě naprosto mimořádné střelby z dálky už jeho herní repertoár nebyl nijak široký a tak se hvězdou ligy nikdy nestal.

 

Jeho syn Stephen, který přišel do NBA jako sedmička draftu 2009, byl zpočátku brán podobně – vynikající střelec, ale na středního rozehrávače příliš málo asistencí, na jinou pozici v sestavě příliš subtilní postava. Navíc Warriors dlouhá léta patřili ke dnu ligy.

 

To se ale v posledních letech změnilo a Curry má na tom obrovskou zásluhu. Nejen že se v podstatě rok co rok zlepšuje ve střelbě (letos už má průměr 24 bodů na zápas), ale vypracoval se mezi lídry ligy i v asistencích a získaných míčích v obraně (zatím 2.místo), navíc se nijak nebojí role lídra týmu a muže pro dramatické koncovky zápasů.

 

Lize chvíli trvalo, než Curryho začala brát skutečně vážně a v roce 2013 byl dokonce označen za největší „opominutí“ v sestavách pro tradiční All-Star Game. Vloni si už tuto prestižní exhibici největších basketbalových superhvězd zahrál a není pochyb, že si to letos zopakuje.

 

Warriors vykročili do nové sezóny bilancí 11/2 a Curry září. V úterý nasázel do koše Heat v Miami 40 bodů (8 trojek) a můžeme se jen těšit na to, co předvede v přenosu NOVA sport v neděli 30.listopadu večer, kdy jeho Warriors nastoupí na palubovce Detroitu.
 

Petr Janouch Nova Sport
Reklama