Děti vyhnal

Bloumal chodbami a hledal, kde je nejvíc lidí, tvrdí o střelci svědkyně

Střelec - nemocnice Ostrava
Zdroj: Policie ČR, Profimedia.cz
Při střelbě přišlo o život šest lidí
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 10.12. 2019 16:47
Téma:

Útočník z Ostravy, který v úterý ráno zastřelil šest lidí na traumatologické ambulanci, šel do nemocnice zřejmě s úmyslem zabít co nejvíc lidí. Děsivou informaci sdělila televizi Nova svědkyně, která muže potkala, jak bloumá chodbami a navštěvuje jednotlivá oddělení. Nakonec si k otřesnému činu vybral ambulanci s nejvíce pacienty. Palbu měl údajně spustit až poté, co z čekárny vyhnal děti.

Úterý ráno, krátce po sedmé hodině - v tu chvíli se rozhodl 42letý muž ukončit životy nevinných lidí v ostravské fakultní nemocnici na traumatologické ambulanci. Nebylo to však první místo, na které šel.

 

Minuty před hrůznou událostí se procházel chodbami nemocnice a navštěvoval různá specializovaná oddělení. Televizi Nova to řekla svědkyně, která ho tam potkala. Oči měl podle ní zarudlé a pod nimi výrazné kruhy.

 

Nejprve prý navštívil oddělení kardiologie, čekárna ale byla prázdná, a tak odešel. Druhé místo, na kterém se zastavil, bylo oddělení gastroenterologie, kde seděl jediný pacient. I odtamtud odešel. Nakonec dorazil na traumatologickou ambulanci, která byla plná pacientů. Podle informací některých médií nejprve pachatel vyhnal z čekárny před střelbou děti.

 

 

 

"Přišel do čekárny a začal střílet na lidi, kteří tam čekali před ordinací. Když vystřílel zásobník, pistoli si přebil a střílel znovu. Údajně se chtěl zastřelit i sám, ale když chtěl vystřelit proti sobě, měl už prázdný zásobník. Poté z místa utekl," popsali událost televizi Nova svědci. O život svým činem připravil šest lidí, další tři zranil.

 

Dvaačtyřicetiletým pachatelem by měl být Ctirad V. - motiv jeho činu je nejasný. Podle ředitele firmy, kde pracoval, ho frustrovalo, že ho nikdo nechce léčit. Podle informací TV Nova muž trpěl rakovinou. Ve Fakultní nemocnici Ostrava se měl léčit a navštěvovat tam oddělení hematoonkologie, uvedl portál Seznam Zprávy. Podrobnosti o střelci si přečtěte zde.

 

 

Útočník po střelbě z místa odjel a poté, co navštívil svou matku, se v autě sám zastřelil. Několik týdnů před činem si psal se zpěvákem Davidem Stypkou. Detaily najdete tady.

 

Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz