Ilustrační obrázek.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 24. 4. 2020

Iniciativa Nastartujme Česko pomáhá a podporu si bezpochyby zaslouží také projekt fotbalového klubu Bohemians Praha, na němž se podílí spolu s Dejvickým divadlem. Zakoupením lístků na unikátní virtuální zápas podpoříte Nemocnici na Františku, Hereckou asociaci, klub Bohemians Praha 1905 a Dejvické divadlo.

Speciální utkání se bude konat v neděli 26. dubna od 17:00 hodin ve virtuálním Ďolíčku. Stát proti sobě budou dvě jedenáctky sehraných pražských týmů, které změří své síly a dostanou příležitost projevit talent v oboru svých soupeřů, jak na svém facebooku informuje Dejvické divadlo. Každý z hráčů se zúčastní on-line, za pomoci webové kamery z místa, kde tráví "koronavirovou herní přestávku".

"Zástupci Bohemians prokážou své znalosti a schopnosti v oboru divadelním, jedenáctka Dejvického divadla naopak zabojuje na pomyslném fotbalovém hřišti. Za bezchybné splnění zadaného úkolu bude hráči připsán jeden gól. Skóre tak může být napínavé do poslední minuty zápasu a k vítězství může dojít i v prodloužení, pokud se v průběhu zápasu vyskytnou nezaviněná nebo i úmyslná zdržování," popisují divadelníci.

Coby diváci budete moci zápas sledovat prostřednictvím internetového portálu TICKETPORTAL, díky zakoupení virtuální vstupenky s jednorázovým kódem. Stejně jako na klasickém zápase si budete moci vybrat z několika typů vstupenek – Gold VIP na polstrovaných sedadlech za 1905 Kč, Silver VIP za 333 Kč, i běžné vstupenky za 105 Kč. Počet lístků na zápas není nijak omezený.

Peníze utržené za vstupenky budou v duchu fair play rozděleny na podporu klubu Bohemians Praha 1905, Dejvického divadla a prostřednictvím nového nadačního fondu Bohemians také Nemocnice Na Františku. Lístky na virtuální utkání jsou již nyní v prodeji ZDE.

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.